Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38
  1. 09-07-10 01:05 #1
    Προεπιλογή 154 κιλα - στοχος τα 83,αλλα πως;
    Να σας συστηθώ με λένε Nick Jamal είμαι 18 ετών και είμαι νεο μέλος,συγκεκριμένα μόλις γράφτηκα.Λοιπόν το θέμα ειναι οτι είμαι 154 κιλά με ύψος 1.86 και θέλω να φτάσω 83 για να ξεκινήσω σοβαρά bodybuilding αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω πως να αρχίσω,ούτε τι διατροφη πρέπει να κάνω ούτε τι άσκηση.Πως λοιπόν θα χάσω οσο το δυνατόν γρηγορότερα αυτά τα κιλά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-10 01:20 #2

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Μπραβο για την αποφαση που πειρες και ευχομαι να πετυχεις τους στοχους σου ...

    Καταρχην διαβασε εδώ
    , και οτι δεν καταλαβεις ρωτα μας ...

    Επειτα να ξερεις οτι το χασιμο κιλων πρεπει να γινει με σταθερους ρυθμους γιατι αλλιως οχι μονο το δερμα χανει την ελλαστικοτητα του αλλα δεν ειναι καλο και για τον οργανισμο σου... Οι στοχοι σου θα πρεπει να ειναι μακροπροθεσμοι ....

    Οσο αφορα το κομματι της προπονησης , εχεις παρει καποιο προγραμμα απο το γημναστηριο σου????

    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΕΡΟΒΙΟ!!!!
    Η αεροβικη ειναι το Α και το Ω στην μειωση του λιπους ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-10 02:17 #3
    Προεπιλογή
    Stelios 17 καλο το αρθρο και το πλανο αλλα σε καποιο σημειο λεει οτι:Αν λοιπόν ο στόχος σας είναι να χάσετε 15 κιλά τότε είναι αργά... και ο μόνος τρόπος αν και λανθασμένος είναι να καταφύγετε σε μεγάλες μειώσεις θερμίδων που θα έχουν σαν αποτέλεσμα την απώλεια μυϊκού ιστού. Ας προσέχατε και του χρόνου ας σχεδιάσετε καλύτερα τα πλάνα σας... .Οποτε μαλλον δεν μου ταιριαζει γιατι θα χανω κιλα με δραματικα αργο ρυθμο.Στοχος μου ειναι να χασω τα κιλα αλλα να τα χασω και σχετικα γρηγορα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-10 02:27 #4
    Προεπιλογή
    πολυ καλη διατροφη αεροβια πολυ καλη οταν μπις καλα στο κλημα παρε και κανενα λυποδιαλητη αν σου προτηνουν και τα παιδια παντος ο κολητος μου που παμε μαζι 9 μηνες γυμν εχασε 17 κιλα μεχρη τωρα εχει χτηπηση και 2 λυποδιαλιτες σταδιακα αλλα πολυ καλη διατροφη πισμα και αεροβια εκανε... τωρα καλητερα ας σου τα πουνε οι πιο εμπιρι απο εδω!!!
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-10 02:33 #5
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή Καλησπέρα
    Καλησπέρα Νίκο
    1) Καλώς ήρθες και καλές επιτυχίες με το στόχο σου
    2) Λοιπόν σε τέτοιο στάδιο που είσαι εγώ θα σου λεγα να ξεκαθαρίσεις την διατροφή σου ! Κόψε αναψυκτικα, fast food, γλυκά και ότιδήποτε άχρηστο ( μείωσε και υδατάνθρακες )
    Αρχικά ξεκίνα να μειώσεις τις θερμίδες που παίρνεις και οπωσδήποτε γυμναστική κυρίως αεροβική. Και μην ξεχνάς εκτός απο αεροβική να κάνεις βάρη κτλ γιατί το σώμα σου όταν τα χάσεις θα είναι πολύ άσχημο
    Πραγματικά αν έχω γράψει κάτι λαθος ας με διορθώσουν γιατί και γω σου γράφω ότι έχω μάθει απο δω μέσα. Είσαι νέος ακόμα όπως και γω και μπορείς να κάνεις το σώμα σου όπως σου αρέσει

    Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία !


    Πιστεύω ότι αν ακολουθήσεις αυτά για αρχή τα αποτελέσματα των πρώτων κιλών θα έρθουν γρήγορα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-10 02:33 #6
    Προεπιλογή
    Παντως αν εχανα εγω 17 κιλα σε 9 μηνες δεν θα αδυνατιζα ουτε σε 3 χρονια.Εδω λεμε να χανω 8 κιλα το μηνα.Δυσκολο αλλα και ακατορθωτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-07-10 02:38 #7
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή Όλα είναι δυνατά
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Jamal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως αν εχανα εγω 17 κιλα σε 9 μηνες δεν θα αδυνατιζα ουτε σε 3 χρονια.Εδω λεμε να χανω 8 κιλα το μηνα.Δυσκολο αλλα και ακατορθωτο?

    Στην αρχή θα χάσεις πολλά κιλά και γρήγορα αν ακολουθήσεις σωστή διατροφή και γυμναστική
    Αρκετά γρήγορα μπορώ να πω
    Αλλά φυσικό είναι κάποια στιγμή να κολίσει η ζυγαριά οπότε κατεβάζεις και άλλο θερμίδες και συνεχίζεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-07-10 09:47 #8
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Νομίζω καταλαβαίνεις ότι είσαι ειδική περίπτωση και όχι ένα τυπικό μέλος bodybuilding forum (που είναι λογικό να απευθύνεται κατά βάση σε άτομα με διαφορετική φυσική και σωματική κατάσταση).Κάνε αιματολογικές εξετάσεις , δες πώς είναι το σάκχαρό σου, και συμβουλέψου έναν ειδικό για το τι πρέπει να κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-07-10 09:58 #9
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Φιλε ξεκινα την γυμναστικη και την διατροφη και τα καλα αποτελεσματα θα ερθουν.
    Μην βαζεις χρονικα περιθωρια στην προσπαθεια που κανεις γιατι θα απελπιστεις.
    Τα κιλα θα φυγουν σιγα-σιγα εισαι σε καλη ηλικια,και θα πετυχεις αυτο που θες με πειθαρχεια και πολυ πεισμα.Εχεις κοτσια;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-07-10 10:00 #10
    Προεπιλογή
    Παντως και μυικη μαζα να χασω δεν με προβληματιζει γιατι οπως προανεφερα μετα το τελος της διαιτας θα αρχισω bodybuilding,οποτε αναπτυξη ογκου κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-07-10 10:05 #11
    Προεπιλογή
    GEORGEXX1 τα κοτσια ειναι βασικη προϋποθεση για οτι και αν κανεις,το θεμα ειναι τι διατροφη και τι ασκηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-07-10 10:21 #12
    Προεπιλογή
    Βασικά είσαι σε ένα στάδιο που δεν θέλει πολύ κουβέντα και ψάξιμο......JUST DO IT!!!!
    Δεν χρειάζεσαι bodybuilding διατροφή,δεν θα αδυνατίσεις ούτε σε 4 χρόνια έτσι.
    Απλά κόψε όλη τη σαβούρα όπως σου είπαν και πιο πάνω,μείωσε τις ποσότητες φαγητού και σπάσε τα γεύματα σου σε περισσότερα απο 2-3 τη μέρα.Απόφυγε τους υδατάνθρακες(ψωμί,φρυγανιές,παξιμάδια,μακαρόνια,ρύζι κλπ)μετά το μεσημέρι.
    Ξεκίνα και γυμναστήριο με ένα κυκλικό πρόγραμμα(θα σου πουν εκεί)και αερόβια στον ρυθμό που μπορείς.
    Κάνε αυτά για αρχή και θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές,τα αποτελέσματά σου θα είναι το κίνητρό σου.
    8 κιλά ας χάσεις(αν χάσεις) μόνο τον πρώτο μήνα,όχι κάθε μήνα,δεν είναι καλό από οποιαδήποτε άποψη.
    Καλή επιτυχία και να θυμάσαι ότι εφόσον το πέτυχαν άλλοι(μιλάω εκ πείρας),μπορείς κι εσύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-07-10 10:28 #13
    Προεπιλογή
    Για χημικες διαιτες πια η αποψη σας?Εγω βασικα δεν τις εμπιστευομαι και πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-07-10 12:19 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick Jamal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για χημικες διαιτες πια η αποψη σας?Εγω βασικα δεν τις εμπιστευομαι και πολυ
    ασε της διαιτες ειναι οτι χιροτερο φτιαξε μονος σου μια διατροφη κοψε οπως ειπαν τα παιδια τα πολλα αναψηκτικα και σαβουρες τρωγε πιοτηκα με μετρο και παρε αυριο μεθαυριο κανενα λυποδιαλητη αν 8ες... α και καλα 8α ηταν να παρεις και μια πολυβηταμηνη!
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-07-10 12:29 #15
    Προεπιλογή
    Καλυτερα να κανει διαιτα μεχρι να χασει 20-30 κιλα γρηγορα ( οταν λεμε γρηγορα μεχρι 6 μηνες ) και μετα να ξεκινησει διατροφη. Εξαλλου δεν θα εχει αρκετο μυϊκο ιστο, αλλα και να χασει λιγο δε εγινε και τιποτα. Το θεμα ειναι να φυγει το λιπος!

    8 κιλα το μηνα που λες ειναι υπερβολη! Εκτος αν πεθαινεις της πεινας. Μονο κακο θα σου κανει αυτο βεβαια!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία