Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38
  1. 10-07-10 10:36 #31
    Προεπιλογή
    δεν θα σου πω τι ετρωγα...τα παντα ηταν αναλογα με το τι εκανα στο γυμναστηριο! θα σου πω ομως οτι πεινουσα οπως σχεδον ολοι εδω μεσα...απλα μετα ειναι θεμα συνηθειας και ναι δεν υπαρχει πεινα! θα σου πω μια απαντηση που ειμαι σιγουρος ομως οτι την ξερεις...δεν ετρωγα σαλτσες-κοκκινιστα-τηγανιτα-λαδια-αλατια-γλυκα-ζαχαρες-λιπαρα...ειπα κατι που δεν ξερεις απο μονος σου ??
    οτι εκανα και οτι θα κανεις στην απαντηση του τι ετρωγα δεν απεχει απο αυτα που γραφουν τα παιδια γνωστες στο ειδος στην αρχικη σελιδα του site περι διατροφων! αν θες ομως μια απαντηση γενικη..κρεας πρασιναδες και ολα στον ατμο !
    φιλε μου πιστεψε με σε αυτο που πας να κανεις θα ανακαλυψεις στο τελος οτι τα ηξερες ολα σε γενικες γραμμες...οταν λεω ολα πανω κατω τι πρεπει τι δεν πρεπει εννοω... ποιος εχεις τα balls να τα εφαρμωσει και να τα τιρησει ειναι το θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-07-10 10:41 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο παναγιωτη για το ποστ και για αυτο που καταφερες, κακος δε γραφεις στο φορουμ, ξεκίνα απο σημερα.
    σε ευχαριστω Κατερινη! το οτι δεν γραφω προς θεου δεν ειναι οτι σνομπαρω κανεναν και τιποτα..ειναι ο τυπος μου τετοιος που μου αρεσει να συλλεγω...και ασε που δεν εχω γνωσεις επι του θεματος γιατι και το ββ και η σοβαρη και σωστη αθληση πιστευω οτι ειναι μια ολοκληρη επιστιμη και μαλιστα πολυ λεπτη και οταν δεν ξερω δεν μου αρεσει να μιλαω..να τωρα κατι ηξερα και ποσταρα...το σιγουρο ειναι ειναι ομως οτι πολλα που βρηκα εδω με βοηθησαν και με βοηθουν γιαυτο και ειπα ευχαριστω σε ολους στο πρωτο μου ποστ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-07-10 11:48 #33
    Προεπιλογή
    ΠΟΛΥ σωστα αυτα που λεει o devus αλλα διαφωνω για το αν θα κρεμασει.
    οσο ποιο σωστα γινετε το fat loss kai οχι weght loss δεν θα κρεμασει
    εδω ειναι το στοιχημα.
    πρεπει να αλλαξει τροπο ζωης και να πει φετος ετσι του χρονου 20% κατω και του παραχρονου 20% κατω πχχχ..
    πρεπει να βαλει στοχους μακροπροθεσμους και κοντοπροθεσμους.
    στοχους χρονου, μηνα και ευβδομαδας


    φρουτα λαχανικα προπονηση cheat meals αλλαγη τροπου ζωης και το δερμα θα ερθει να ταιριαξει στο νεο σχημα.
    κανενας FAT LOSS EXPERT ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΑΑΑΑΑΑΣ.(LOWER THE INSULIN FOR EVER)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 14-07-10 στις 11:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-07-10 14:41 #34
    Προεπιλογή
    Μάνο, στο τελευταίο επέτρεψε μου να διαφωνήσω... Σε πολύ μεγάλες απώλειες, το δέρμα ΔΕΝ επανέρχεται πλήρως ποτέ. Δεν το λέω εγώ, γιατροί το λένε.

    Βέβαια κάποιος νέος ή κάποιος με καλά γονίδια, ίσως να μην έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα και διορθωθεί (έως ένα βαθμό) το πρόβλημα, αλλά αυτοί θα αποτελέσουν εξαίρεση και όχι τον κανόνα...

    Φυσικά δεν μιλάω για απώλειες της τάξης των 20-30-40 κιλών (εδώ με λίγο υπομονή όλα φτιάχνουν). Μιλάω για 50+++...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-07-10 15:20 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάνο, στο τελευταίο επέτρεψε μου να διαφωνήσω... Σε πολύ μεγάλες απώλειες, το δέρμα ΔΕΝ επανέρχεται πλήρως ποτέ. Δεν το λέω εγώ, γιατροί το λένε.

    Βέβαια κάποιος νέος ή κάποιος με καλά γονίδια, ίσως να μην έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα και διορθωθεί (έως ένα βαθμό) το πρόβλημα, αλλά αυτοί θα αποτελέσουν εξαίρεση και όχι τον κανόνα...

    Φυσικά δεν μιλάω για απώλειες της τάξης των 20-30-40 κιλών (εδώ με λίγο υπομονή όλα φτιάχνουν). Μιλάω για 50+++...
    εγω παντως ξεπερασα τα 50 κιλα και απο οτι φαινετε με λιγη υπομονη ακομη θα διρθοθει
    να σου πω οτι πιστευω.
    στο χαλαρωμα καταρχην μιλαμε για κυταρα τα οποια δεν ειναι νεκρα, επομενος το σωμα μπορει να αποκτησει προσβαση σε αυτα τα κυταρα, το θεμα ειναι οτι μετα απο τοσα κιλα απωλεια το σωμα αρνειτε πεισματικα γιατι εχει σοκαριστει.
    σημασια εχει καθε λιγο να βλεπεις μια διαφορα ικανοποιητικη, και εγω εχω μια μικρη χαλαρωση, αλλα ειναι μικροτερη καθε φορα.
    Η υψηλης εντασης προπονηση σε αυτη τη περιπτωση βοηθαει πολυ.
    και φυσικα δεν πρεπει το σωμα να μενει σε ενα τροπο cardio kai hiit.
    αυτος που εχει χαλαρωση και εχει επιστρεψη απο τον ΑΔΗ δεν υπολογιζει αν θα μικρυνει λιγακη ο δικεφαλος του η δεν ειναι τοσο σκληρος οσο καποιοιυ αλλου, πρεπει να ειναι συγκεντρομενος στη λιποδιαλυση, να εναλαλαση τα cardio κατα περιοδους και να τρωει πολυ ιχθυελαιο.
    ειναι θεμα χρονου να τσιτωσει στα νεα δεδομενα ο φλοιος.
    με αυτα που λετε για γιατρους δημιουργειτε αθελα σας χαμηλο στοχο επιτυχιας, και εμεσος εναλακτικο τροπο διορθωσης, με αποτελεσμα αυτοι οι ανθρωποι να ειναι ποιο ελλαστικοι στην διαιτα τους.
    πχ οταν λεμε απαγορευετε λευκο αλευρι=ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    οταν λεμε 8-16γρ ιχθυελαιο λεμε 8-16 και 4
    οταν λεμε ολικη αλεση εννουμε 100%
    υπαρχουν καποια απαγορευτικα που πρεπει να ειναι για παντα στην διατροφη τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-07-10 15:35 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο χαλαρωμα καταρχην μιλαμε για κυταρα τα οποια δεν ειναι νεκρα, επομενος το σωμα μπορει να αποκτησει προσβαση σε αυτα τα κυταρα, το θεμα ειναι οτι μετα απο τοσα κιλα απωλεια το σωμα αρνειτε πεισματικα γιατι εχει σοκαριστει.
    σημασια εχει καθε λιγο να βλεπεις μια διαφορα ικανοποιητικη, και εγω εχω μια μικρη χαλαρωση, αλλα ειναι μικροτερη καθε φορα.
    Συμφωνώ... Το πρόβλημα είναι τι γίνεται όταν δεν βλέπεις και αυτή την μικρή διαφορά...

    Η υψηλης εντασης προπονηση σε αυτη τη περιπτωση βοηθαει πολυ.
    και φυσικα δεν πρεπει το σωμα να μενει σε ενα τροπο cardio kai hiit.
    αυτος που εχει χαλαρωση και εχει επιστρεψη απο τον ΑΔΗ δεν υπολογιζει αν θα μικρυνει λιγακη ο δικεφαλος του η δεν ειναι τοσο σκληρος οσο καποιοιυ αλλου, πρεπει να ειναι συγκεντρομενος στη λιποδιαλυση, να εναλαλαση τα cardio κατα περιοδους και να τρωει πολυ ιχθυελαιο.

    Επίσης συμφωνώ...

    ειναι θεμα χρονου να τσιτωσει στα νεα δεδομενα ο φλοιος.

    Χμμμ... Εγώ για παράδειγμα που έχω περί των 8-9 κιλών σε μάζα χαλαρού δέρματος, πόσο χρόνο θα πρέπει να περιμένω? 40-50 χρόνια...? Γιατί τόσο θα μου πάρει με τον φυσιολογικό ρυθμό ανανέωσης των κυττάρων...

    με αυτα που λετε για γιατρους δημιουργειτε αθελα σας χαμηλο στοχο επιτυχιας, και εμεσος εναλακτικο τροπο διορθωσης, με αποτελεσμα αυτοι οι ανθρωποι να ειναι ποιο ελλαστικοι στην διαιτα τους.
    πχ οταν λεμε απαγορευετε λευκο αλευρι=ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    οταν λεμε 8-16γρ ιχθυελαιο λεμε 8-16 και 4
    οταν λεμε ολικη αλεση εννουμε 100%
    υπαρχουν καποια απαγορευτικα που πρεπει να ειναι για παντα στην διατροφη τους.

    Δεν δημιουργώ ούτε θέλω να δημιουργήσω χαμηλό στόχο επιτυχίας... Μιλάω ορθολογικά, λαμβάνοντας υπόψιν επιστημονικά δεδομένα. Είναι προτιμότερο να χαιδεύουμε αυτιά?
    Σε καμιά περίπτωση όμως η ``εύκολη λύση`` (όπως υπονοείς) δεν πρέπει να χρησιμοποιείται σαν δικαιολογία για μικρότερης έντασης προσπάθεια, σε αυτό συμφωνούμε...
    .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-07-10 15:57 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    KATARXHN ΓΙΑΤΙ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕΙΣ ΑΦΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ

    ΕΝΑ ΣΥΚΩΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ ΚΥΤΤΑΡΑ ΣΕ 6ΜΗΝΕΣπχ
    ολα τα κυταρα του ανθρωπουν ανανεονονται πολυ τακτικα
    και γενικα ειναι ενα παρε δοσε φθορας και συντηρησης,
    αν εσυ αλλαξεις τροπο ζωης και οσο ποιο τελεια τον εκτελεις τοτε πολυ ποιο συντομα θα ερθουν τα αποτελεσματα
    εγω απο 47 ιντσες κοιλια εχω 32 ιντσες σε 14μηνες
    τι σε κανει να πιστευεις οτι οι 32 ιντσες δεν μπορουν να γινουν 30 ΚΑΙ 30 28.

    ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΗ........
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-07-10 16:13 #38
    Προεπιλογή
    Κοκκινίζω για να διακρίνονται εύκολα οι απαντήσεις μου, όχι για λόγους έντασης...

    -------------------------------------------------
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123