Θέμα: Βillys15's log

Σελίδα 26 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526272836 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 376 έως 390 από 668
  1. 02-05-09 15:34 #376
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Thanks .Ειμαι ανοιχτος σε καθε προταση
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-09 17:17 #377
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    οι προτάσεις θα έρθουν μετά αν θες, θα γράψεις εσύ τι θές, θα σου προτείνω κ εγώ μαζί με τους άλλους τι νομίζω και θα δεις εσύ τι σου ταιριάζει κ από εκεί θα συνεχίσεις, θα αλλάξεις πράγματα κτλ. θα προσαρμόζεσαι και θα συνεχίζεις, στα βάρη κ τη διατροφή ειδικά σε αυτή απόλυτα πράγματα δεν υπάρχουν πέρα απτα βασικά.

    ο τρόπος διατροφής για καθαρά κέρδη πως σου φάνηκε?

    Για την ώρα τρώγε τρώγε και τρώγε λίγο περισσότερο. Τα πάντα όλα.

    θες να γράψω τίποτα cheat βαρειά ???

    (θυμάμαι κανά 2-3) (εσύ θα τρως και εγώ θα τα μυρίζω απτο πσ)

    ενδεικτικά
    1.ομελέτα με τυριά, βάλε 5 αβγά ολόκληρα, όταν τα γυρίσεις βάλε 80 γρ τυρί μούχλα και σκέπασε το με 100 γρ τυρί με χαμηλά λιπαρα τριμμένο ή σε φέτες. Πίτσα με αβγά αντί για ζύμη.

    υδατάνθρακα με αυτό δε θα φας, cottage μην βάλεις, θα γίνει γάλα. ημέρα ξεκούρασης, απογευματινό

    2. κοτόπουλο με μακαρόνια. στήθος κοτόπουλο βραστό ή στον ατμό. το μαδάς το βάζεις σε ένα μπωλάκι, του ρίχνεις 1 κουταλίτσα του γλυκού λαδάκι, αρκετή κέτσαπ (Masterpiece the best BBQ sauce they make! YOYOOOOO) βάλε καμιά Χανζ (Χανσ Χάνσ Μητσομ Χανσ), το ανακατέβεις να γίνει κοκκινιστό (light weight) το ρίχνεις πάνω από βραστά μακαρόνια (μη βάζεις τυρί ρε τρελέ , σκέτα απλά βραστά μακρονάκια, θα φτιάξουν με το υλικό απο πάνω). Για μεταπροπονητικό στερεο γεύμα,

    Πωπωπω πείνασα πάω να φάω ασπράδια με βρώμη, θα βάλω και μισή φετούλα τυράκι

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-05-09 17:31 #378
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^συνταγες αλλα κολεμαν ειναι αυτες?!

    αντε billara σε περιμενω για προπονηση!
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-05-09 18:34 #379
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ναι ο τροπος που προτεινεις ειναι ωραιος,απο τους πιο κλασσικους και αποδοτικους.

    Χαχα ωραιες ιδεες κι αυτες.Το κακο ειναι οτι δεν τρωω ροκφορ Θα σκεφτουμε ομως καμια εναλλακτικη,που θα παει Το αλλο με το κοτοπουλο ειναι πολυ καλο,εψαχνα να βρω κατι για πιο συχνη κοτομασα.Ωραιος

    Bill θα γινει θα γινει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-05-09 19:38 #380
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    πάμε πάμε πάμε μόλις έφαγα και έχω μια χαραααά, egg whites food of the champs

    3. Κάτι σαν κρέπα, βοήθεια μας

    Παμε σε κρεοπώλη και του ζητάμε, από μοσχάρι τρανς (όχι ραιβ, ουτε ντεθ, dark skies were beating me down, with shadows of deceit slashing at trust till it forever bleeds, with doubt, with pain, with trust is pain. )
    του λέμε να το κόψει παχή, 3-4 πόντους σε πάχος κατά μήκος (το τρανς είναι στεγνό από λιπάκι, μη βιάζεσαι θα δεις) και μετά του λέμε να το χτυπήσει (με εκείνη τη λαβίδα που είναι πλατιά κάτω anyway, θα καταλάβει αυτός), με το χτύπημα θα ανοίξει και θα γίνει σε επιφάνεια περίπου όσο ένα μεσαίο ταψι (αν είναι μικρό το κομμάτι απ όπου θα μας το κόψει, του λέμε πιο χοντρό από 3 για να γίνει μετά το χτύπημα). παίρνουμε 2 τέτοια κομματια.

    Α. το cheat

    στο σπίτι, βάζουμε σε ένα μπωλ μια κουταλιά λάδι και 2 κουταλιές κρασί (ή μια κουταλιά μηλόξυδο ή μισό λεμονάκι μικρό και 3-4 σταγόνες πορτοκάλι)
    βάζουμε το ένα κομμάτι μέσα να ας πουμε μαριναριστεί για κανά μισάωρο στο ψυγείο, το κρέας αυτό δεν το αλατίζουμε (θα καταλάβετε), φυσικά το πλένουμε (έλα οι εργένηδες, οι ανεπρόκοποι).

    το απλώνουμε σε ένα ταψάκι και στο κέντρο του ρίχνουμε ένα κομμάτι (καμιά 200γρ) τυρί σκληρό με λίγα λιπαρά (όχι φέτες ή τριμμένο γιατί θα λιώσει εντελώς) συμπληρώνουμε μανιτάρια, πιπεριες, καλαμπόκι, ό,τι μας έρθει.
    κλείνουμε το κρέας ώστε να σχηματίσει ένα κλειστό φάκελλο. με οδοντογλυφίδες ή το πατάμε να κλείσει ή λέμε στη μαμά μας αν είναι κοντά να κάνει το σκηνικό που κάνει με τη γαλοπούλα.
    και το βάζουμε να ψηθεί. (έλα που δε θυμάμαι πόσο ώρα και στο πόσο, στο 160-180 μάλλον μέχρι να γίνει, το κοιτάμαι ξέρω εγώ).

    και κανα αβγουλάκι μέσα είναι μαστ πιστεύω. Υδατάνθρακα δε τρώμε με αυτο, καμιά σαλατούλα ελεύθερα.

    Β. το clean
    στο άλλο κομμάτι το αλατίζουμε και το βάζουμε για κανά μισάωρο στην προηγούμενη "μαρινάδα". Αντί για τυρί χοντροκόβουμε πατάτες, όλα τάλλα όπως είναι κατά βούληση.
    αν βάλετε αβγο, όχι τον κρόκο.
    γεύμα πρωτείνης-υδατάνθρακα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-05-09 03:31 #381
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Χαχα ξερεις ωραιες συνταγες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-05-09 20:12 #382
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    εγω εχω να πω πως ο Βασιλης το σαββατο βραδυ αντι να ειναι σπιτι και να τρωει κανονικα τα γευματΑ του και να κοιματε οπως πρεπει γυρνουσε στα μπαρακια της κοζανης...!!
    ποιος ξερει ποσο αλκοολ θα ηπιε..
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-05-09 20:51 #383
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    E 17 ποτα δεν ειναι και πολλα....

    Χαχαχα οχι ρε συ Bill,δεν πινω αλκοολ Καμια μπυρα που και που μονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-05-09 01:31 #384
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ωραιο το σκεπτικο σου.Φτανεις και αρκετα χαμηλα σε επαναληψεις στις βαριες,μ'αρεσει.Και στη διατροφη μ'αρεσει το μπολικο λιπος

    Οι αποριες μου για το προγραμμα ειναι οι εξης

    1) Το προγραμμα ειναι Δε/Τρ/Πε/Πα ?

    2) Στα ποδια που εισαι ψηλα σε επαναληψεις σε πρεσσα και εκτασεις,εχεις παρατηρησει οτι σε βοηθαει? Επειδη πολλοι κανουν πολλες σε ποδια και λεγεται οτι ειναι καλυτερα απο τις λιγες και βαριες.Εσυ τι νομιζεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-05-09 14:45 #385
    Προεπιλογή
    Παντως απο την οπτικη μου, απλη συζητηση, ειναι too much too soon.Γενικως οταν προτειμαμε να εχουμε αυξημενη συχνοτητα(HFT) θα πρεπει να εχουμε αντιστροφος αναλογα την ποσοτητα(volume), και απο κει και περα βεβαια ρυθμιζουμε την ενταση και τις αλλες παραμετρους.Συγκεκριμενα lean στο προγραμμα που παραθεσες κανεις 10 ωμους + 11 ποδια και μετα αλλα 12ποδια + 9 ωμους, μπορει να μην ειναι πολυ η μαλλον να μην φαινεται πολυ, αλλα εφοσον τα set ειναι σε κοπωση η κοντα σε αυτη και με αρκετα μεγαλα φορτια, τοτε ναι ειναι πολλα.Επισης να σε/σας ρωτησω κατι, οταν κανετε πειραμιδες φτανετε τα set σε κοπωση?Αν ναι μπορειτε να φορτωσετε πραγματικα μεγαλο φορτιο στα τελευταια μερη του set με τις χαμηλες επαναληψεις?
    Προσωπικα μου αρεσει να κανω HFT, αλλα με λιγα σχετικα set και heavy stuff.
    Δεν σου τα λεω ουτε για να τα αλλαξεις ουτε για να σου πω οτι εχω δικειο, συζητηση να γινετε αν δεν πειραζει και τον bill.

    Στα ποδια που εισαι ψηλα σε επαναληψεις σε πρεσσα και εκτασεις,εχεις παρατηρησει οτι σε βοηθαει? Επειδη πολλοι κανουν πολλες σε ποδια και λεγεται οτι ειναι καλυτερα απο τις λιγες και βαριες.Εσυ τι νομιζεις?
    Να πω την αποψη μου, μπορουν να βοηθησουν μια χαρα αν ο στοχος ειναι αυξηση υπερτροφιας κυριως σαρκοπλασμικης.Αν ο στοχος ειναι η δυναμη και σαρκομερικη υπερτοφια οι χαμηλες επαναληψεις με βαριες ασκησεις ειναι καλυτερες, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να τις συνδιαζουμε.Παντως εγω δυσκολα μπορω ,και σπανια το κανω,να χτυπησω υψηλες επαναληψεις σε βασικες ποδιων.Την δευτερα επειδη δεν ενιωθα δυνατος να φορτωσω στα squat εριξα πολυ το load, και πηγα να κανω υψηλες επαναληψεις.Εβγαλα καπου με 60% της RM 15 επαναληψεις, μου βγηκε η γλωσσα γραβατα μεχρι να τελειωσω το set και δοκιμασα με το ιδιο βαρος και αλλο set και απο το fetigue καταφερα να βγαλω 10 με πολυ ζορι.Περιτω να πω οτι η γλωσσα μου παρεμηνε γραβατα για την υπολοιπη προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-05-09 15:52 #386
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ναι ειναι ζορικες οι υψηλες σε σκουωτ.Εδω 8 πας και τρελαινεσαι στην κουραση,που να πας 15+
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-05-09 21:16 #387
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe Εμφάνιση μηνυμάτων

    Να πω την αποψη μου, μπορουν να βοηθησουν μια χαρα αν ο στοχος ειναι αυξηση υπερτροφιας κυριως σαρκοπλασμικης.Αν ο στοχος ειναι η δυναμη και σαρκομερικη υπερτοφια οι χαμηλες επαναληψεις με βαριες ασκησεις ειναι καλυτερες, αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να τις συνδιαζουμε.

    Συμφωνω 100% με αυτο.

    Ενας καλος συνδιασμος μπορει να μας φερει ικανοποιητικα αποτελεσματα και απο αποψη πρηξιματος αλλα και δυναμης
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-05-09 22:06 #388
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    @Billy
    1)ναι είναι όπως τις λες οι μέρες, μπορεί να γίνουν κ 2 προπ 2 ξεκούρ 2 προπ 2 ξεκουρ=8 ημερ αν νιώσω ότι δε θα τραβήξω.

    2) πρέσα πάντα έκανα πάνω από 15 κ έτσι μου φαίνεται ότι ανταποκρίνονται καλύτερα τα ποδαράκια μου, η κίνηση είναι ολόκληρη btw. Για τις εκτάσεις δε φορτώνω κιλά μιας κ μου φαίνεται ωραία άσκηση απομόνωσης, αλλά περίεργη για την άρθρωση του γονάτου. παλιότερα που την έκανα πιο βαριά μετά ένιωθα κάποια πίεση στο γόνατο που δε μου άρεσε, έτσι την συμπεριελαμβάνω στις ασκήσεις απομόνωσης (αυτό είναι εξάλλου) και της συμπεριφέρομαι σαν μία από αυτές (λίγα σετς 1-3, πολλές ρεπς 15-25).

    γενικά στις compound περισσότερα σετς heavy λιγοτερες ρεπς, στις απομόνωσης το αντίστροφο. στο μόνο που βλέπω διαφορά στα πόδια κ σύμφωνα με συζητήσεις με άλλα άτομα, σε κάποιους που τα πόδια τους δεν ακολουθούν-ανταποκρίνονται σε ανάπτυξη το υπόλοιπο σώμα αυτό που βοηθάει είναι πιο βαριές προπονήσεις κ με μεγαλύτερη συχνότητα.

    @steve

    σωστή η παρατήρηση για τον όγκο της προπόνησης κ η παρατήρηση για τη συχνότητα, πολύ σωστή τοποθέτηση. Ωστόσο όπως είπα το πρόγραμμα έγινε από εμένα για μενα μπορεί να αλλάξει κάτι στην πορεία από ασκήσεις, ο σκελετός κ τα σετς-ρεπς μένουν τα ίδια τα τελευταία 3 χρόνια που τη χρησιμοποιώ, αλλάζοντας ασκήσεις. αυτό που εννοώ είναι ότι τα ποδαράκια μου ανταποκρίνονται έτσι καλύτερα και από τη στιγμή που ξεκουράζονται επαρκώς μπορώ να τα ξαναχτυπήσω από άλλη "γωνία", άλλη μυική ομάδα κ διαφορετική άσκηση με διαφορετική ένταση.

    μη τα μετράς το ίδιο κ αν θες μη τα βλέπεις αριθμητικά, καθώς όπως θα είδες η τεχνική "φορτώματος" είναι διαφορετική από άσκηση σε άσκηση. και τα σετς κ οι ρεπς. ειδικά στους ώμους.

    για τις πυραμίδες σε ό,τι ρωτάς είναι ναι από εμένα, νομίζω ότι με την προοδευτική επιβάρυνση, ανταποκρίνεται καλύτερα το νευρικό μου σύστημα και οι τένοντες μου.
    αρκετοί πηγαίνουν βαριά ακριβώς μετά το ζέσταμα και ακολούθως μειώνουν τα κιλά ( με τη λογική όσο είσαι ξεκούραστος, θα σηκώσεις καλύτερα) είτε με drop set απτην πρώτη άσκηση είτε με αναστραμένη πυραμίδα, όπως έχω ξαναγράψει αναρωτιέμαι τι επίπτωση έχει για τους τένοντες αυτού του είδους η προπόνηση ( δε το ξέρω, απλώς αναρωτιέμαι) όποιος ξέρει αν ήθελε ας γράψει.

    Y.Γ. χαίρομαι που είχα αυτή την ανιμετώπιση κ για την προπόνηση κ ειδικά για τη διατροφή . για τη διατροφή no comment, απο εμένα για εμένα, για την προπόνηση όσοι προσπάθησαν να την κάνουν είτε δε τους άρεσε είτε δε τους βόλευε καθώς θέλει κ μια άπλα, είτε δε μπορούσαν να αναρρώσουν επαρκώς, είτε επειδή δούλευαν χειρονακτικά και/είτε δε μπορούσαν να τραφούν αρκετά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 08-05-09 στις 22:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-05-09 02:48 #389
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Deadlifts 4-4-3 με 80-90-100
    Κωπηλατικη μπαρας 2χ8 με 70 και 80
    Βυθισεις 9 , 6 με +5 και 4 με +12
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-05-09 13:41 #390
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Deadlifts 100 και κωπηλασια 80??
    Mεγάλη δυσαναλογία.

    Ή οι άρσεις σου suck ή κάνεις την κωπηλασία σαν άρσεις και κλέβεις, ή κάτι άλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 26 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526272836 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread