Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bodystyle Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπαθώ να τον πείσω να πάρει μέρος σε εναν αγώνα την επόμενη ανοιξιατικη σεζόν αλλά είναι χρόνια τώρα που τα ψιλοπαράτησε και δεν λέει να μπεί στον ρυθμό με το φαγητό και την γυμναστική. Είναι γεγονός αυτό που λεει ο madd chadd πως ακόμη και τώρα είναι ανίκητος στην χειροπάλη. Αυτοί οι ανθρωποι έτρωγαν φακές ,φασόλια και έπαιρναν μια στο τόσο κανένα αμινοξέο και σήκωναν 180 κγρ στον πάγκο για σετ των 8 επαναλήψεων . τον καιρο πουείναι οι φώτο σήκωνε στο γυμν. 220 κγρ αλλά με τεχνική που δεν μπορούσε να μετρήσει στους αγώνες. Μεγάλα ήταν και τα νούμερα στις βυθίσεις στο διζυγο με κιλά ,στις κάμψεις δικ με μπάρα κ.λ.π. θα τα μάθω και θα σας τα μεταφέρω.Ο συναθλητής του ,ο Στέργιος ακόμη και τώρα σηκώνει μπάρα με 40-50 κγρ στους κοιλιακους στη ρωμαική καρέκλα ,και κάνει κωπηλασία σε μηχανές με 150 κγρ , στο cross over με 60 κγρ σε κάθε πλευρά κ.λ.π.Έχω video για όλα αυτα αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω.θα ανεβάσω μερικές φωτο ακόμη από τα παλιά ...
είναι αυτο που λέω βασίλη πως παλια όποιος είχε τα προσόντα ασχολούταν με το ανάλογο άθλημα , ειδικα στο ββ η φυσική δύναμη ήταν ενα κίνητρο να ασχοληθεί κάποιος γιατι δεν υπήρχαν τότε αγωνιστικα πρότυπα πολλα , ήταν στα σπάργανα το ββ και διάπλαση σωματικη με δύναμη ήταν άρικτα συνδεδεμένα

και ο ανέστης πραγματικα είχε φυσική δύναμη γιατι εγω τουλάχιστον τα άκουγα και απο παλιότερους στο γυμναστήριο στην καβάλα και τα πιο ωραία μηχανήματα παλιά που έκανα προπόνηση τα πρώτα με ενσωματωμένα βάρη είναι αυτα που είχαμε φέρει απο σέρρες στην καβάλα απο τον γιαντζόγλου και μάλιστα τα κιλα ήταν πραγματικα , αυτα που έπεφταν στον αθλούμενο όταν έκανε πχ πιέσεις στήθους , πράγμα σπάνιο για μηχανές .

είναι λίγο δύσκολο να μπεί σε πρόγραμμα διατροφής και προπόνησης αλλα αν το κάνει σε σύντομο διάστημα θα είναι ακόμη και για αγώνες και θα είναι πραγματικα ευχάριστη έκπληξη να δούμε κάτι τέτοιο