Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 256
  1. 19-12-09 22:18 #16
    Προεπιλογή Διατροφή και Στρατός
    Καλησπέρα σας! θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν πάει στρατό αλλά και όσοι ξέρουν κάτι πάνω στο θέμα να μας πουν!

    Δηλαδή πως την πάλεψαν στο στρατό με διατροφή και έτσι, αν πήρανε κιλά και πόσα πήρανε κτλ κτλ..επειδή το φλεβάρη μπαίνω φαντάρος και θα ήθελα να ξέρω τι παίζει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-12-09 23:54 #17
    Προεπιλογή
    Στο στρατό σε γενικές γραμμές ο κόσμος παίρνει κιλά. Βέβαια εξαρτάται με την ψυχολογία που θα έχεις, το επίπεδο της άσκησης και της ποιότητας του φαγήτου. Στη ροδόπολη που ήμουν 45 μέρες είχε αηδία φαγητά, με είχε κόψει η πείνα, μετά στην Κύπρο μασ τάιζαν κοτόπουλο,πίτσες(μιλάμε για τρελές ποσότητες) μπιφτέκια,μακαρονάδες και τα σχετικά. ¨Οτι σου κάτσει είναι
    (μεταξύ μας αν δεν παίζει βύσμα για καλή μετάθεση δήλωσε Κύπρο)
    (σόρρυ για το οφ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-12-09 17:25 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Στρατιωτικο και διατροφη δεν συνδυαζονται,εκτος αν είσαι βυσμα και πας δίπλα από το σπίτι σου και βγαινεις καθε μερα έξω,οποτε θα ελεγχεις κατα ένα βαθμό τα γευματα σου,ειδάλλως θα συμβιβαστείς με τα φαγητα του στρατου τα οποια είναι με αρκετα συντηρητικα και παχυντικα.Τουλαχιστον έτσι ήταν πριν 13 χρόνια που πήγα εγω,δεν ξερω πόσο αλλάξαν τα πράγματα,ας μιλησει και κανενας πιο φρεσκος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-12-09 17:28 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    κανας τροπος για να μην παμε καθολου υπαρχει ??
    κατι εχω ακουσει για το 2013 οτι θα καταργηθει η θυτεια ισχυει??

    stelako εσυ που σε μεσ στα κολπα ξερεις τιποτα?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-12-09 17:44 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανας τροπος για να μην παμε καθολου υπαρχει ??
    κατι εχω ακουσει για το 2013 οτι θα καταργηθει η θυτεια ισχυει??

    stelako εσυ που σε μεσ στα κολπα ξερεις τιποτα?
    Αντε να υπηρετήσεις την στρατιωτική σου θητεία για να κοιμόμαστε ήσυχοι.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-12-09 17:54 #21
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-12-09 18:37 #22
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανας τροπος για να μην παμε καθολου υπαρχει ??
    κατι εχω ακουσει για το 2013 οτι θα καταργηθει η θυτεια ισχυει??

    stelako εσυ που σε μεσ στα κολπα ξερεις τιποτα?
    Ο μόνος τρόπος να μη κάνεις θητεία αυτή τη στιγμή είναι να δηλώσεις αντιρρησίας συνείδησης.
    Είτε λόγο θρησκείας είτε για άλλους λόγους. Εκέι απ όσο γνωρίζω είσαι υποχρεωμένος να δουλεύεις σε κάποια δημόσια υπηρεσία για το διπλό χρονικό διάστημα από τη θητεία σου στο στρατό. Δε θυμάμαι με τι μισθό αλλά πρέπει να ήτανε γύρω στα 300-400Ε.
    Όταν έκανα τη πρακτική μου σε ένα δημαρχείο, είχαμε ένα παλικάρι σαν υδραυλικό(αυτό είχε σπουδάσει) που ήτανε αντιρρησίας συνείδησης λόγο θρησκείας(μαρτηρας του Ιεχωβα.)
    Ήτανε υποχρεωμένος για 2 χρόνια αντι 1 που θα έκανε στο στρατό.

    Το ΓΕΣ αυτή τη στιγμή θέλει να κάνει καθαρά μισθοφορικό το στρατό. Από πέρσυ και για κάθε χρόνο που περνάει η Ελλάδα πληρώνει πρόστιμα στην Ε.Ε για την υποχρεωτική στράτευση. Μόνο εμείς και η Ιταλία αν δε κάνω λάθος την έχουμε ακόμη υποχρεωτικά.
    Αν είχαμε χρήματα να πληρώνουμε τόσους μισθοφόρους θα γινότανε αύριο κιόλας.
    ΘΑ γίνει όμως κάποια στιγμή.

    Πρόχειρα βρήκα 2 site αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω.
    http://www.thiteia.org/
    http://www.omhroi.gr/


    Όσο για τη διατροφή, όχι παιδιά είναι πάρα πολύ δύσκολο. Πολύ λίγες πρωτείνες και πολλοί υδατάνθρακες και λίπη.
    Δε πειράζει, 9 μήνες είναι πλέον, θα περάσει ο καιρός και θα επιστρέψετε στη διατροφή σας και τη γυμναστική σας. Απλά προσπαθήστε να μην έχετε καλές σχέσεις με το ΚΨΜ και δε θα πάρετε κιλά...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-12-09 19:59 #23
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μόνος τρόπος να μη κάνεις θητεία αυτή τη στιγμή είναι να δηλώσεις αντιρρησίας συνείδησης.
    Είτε λόγο θρησκείας είτε για άλλους λόγους. Εκέι απ όσο γνωρίζω είσαι υποχρεωμένος να δουλεύεις σε κάποια δημόσια υπηρεσία για το διπλό χρονικό διάστημα από τη θητεία σου στο στρατό. Δε θυμάμαι με τι μισθό αλλά πρέπει να ήτανε γύρω στα 300-400Ε.
    Όταν έκανα τη πρακτική μου σε ένα δημαρχείο, είχαμε ένα παλικάρι σαν υδραυλικό(αυτό είχε σπουδάσει) που ήτανε αντιρρησίας συνείδησης λόγο θρησκείας(μαρτηρας του Ιεχωβα.)
    Ήτανε υποχρεωμένος για 2 χρόνια αντι 1 που θα έκανε στο στρατό.

    Το ΓΕΣ αυτή τη στιγμή θέλει να κάνει καθαρά μισθοφορικό το στρατό. Από πέρσυ και για κάθε χρόνο που περνάει η Ελλάδα πληρώνει πρόστιμα στην Ε.Ε για την υποχρεωτική στράτευση. Μόνο εμείς και η Ιταλία αν δε κάνω λάθος την έχουμε ακόμη υποχρεωτικά.
    Αν είχαμε χρήματα να πληρώνουμε τόσους μισθοφόρους θα γινότανε αύριο κιόλας.
    ΘΑ γίνει όμως κάποια στιγμή.

    Πρόχειρα βρήκα 2 site αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω.
    http://www.thiteia.org/
    http://www.omhroi.gr/


    Όσο για τη διατροφή, όχι παιδιά είναι πάρα πολύ δύσκολο. Πολύ λίγες πρωτείνες και πολλοί υδατάνθρακες και λίπη.
    Δε πειράζει, 9 μήνες είναι πλέον, θα περάσει ο καιρός και θα επιστρέψετε στη διατροφή σας και τη γυμναστική σας. Απλά προσπαθήστε να μην έχετε καλές σχέσεις με το ΚΨΜ και δε θα πάρετε κιλά...
    δηλαδη και θα γλιτωσω τον στρατο και θα με χωσουν στο δημοσιο για 2 χρονιαμε 400 το μηνα???
    μμμμ δε ειναι κακο.....
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-12-09 21:09 #24
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη και θα γλιτωσω τον στρατο και θα με χωσουν στο δημοσιο για 2 χρονιαμε 400 το μηνα???
    μμμμ δε ειναι κακο.....
    xexe! Δεν είμαι σίγουρος για το ποσό. Τσέκαρε το! Το omhroi.gr σίγουρα θα έχει κάτι γι αυτό.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-12-09 00:14 #25
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ρε στελακο εχω ακουσει οτι οσοι φευγυν απο τα εποπ πρεπει να πληρωσουν πισω οτι μισθους εχουν παρει ..ισχυει κατι τετοιο??
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-12-09 00:21 #26
    Το avatar του χρήστη exterminator

    Εγγραφή
    24-04-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε στελακο εχω ακουσει οτι οσοι φευγυν απο τα εποπ πρεπει να πληρωσουν πισω οτι μισθους εχουν παρει ..ισχυει κατι τετοιο??
    Ναι ισχύει το άκουσα από έναν Λοχαγό που τα λέγαμε φέτος το φθινόπωρο που με ξανακαλέσανε επίστρατο.
    Είτε ΕΠΟΠ είτε αξιωματικός ή υπαξιωματικός αν παρατηθείς όσο σε εκπαιδεύουν τους δίνεις πίσω ότι μισθούς σε
    έδωσαν. Για τους Εποπ πόσο καιρό θέλει ακριβώς δεν ξέρω να σου πω.
    ! Never forget - Barely forgive - Always revenge !
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-12-09 00:58 #27
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παιδιά απολύθηκα από εποπ πριν από 1 χρόνο. Δεν υσχίουν αυτά. Ακόμη κι αν τα είπε λοχαγός. Ξέρεις πόσα άκουσα μέχρι να απολυθώ? Ένα σωρό.......
    Στρατολόγος ο λοχαγός? Προφανώς όχι.

    Τι έδωσα πίσω? Απολύθηκα Ιανουάριο αλλά συνέχισα να πληρώνομαι μέχρι Μάρτιο, γραφειοκρατικό το θέμα. Έδωσα λοιπόν πίσω τους 2 τελευταίους μισθούς μου. Λογικό γιατί δεν τους δούλεψα.

    Λέτε μετά από χρόνια να μου ζητήσουν πίσω 25 μηνιάτικα + δώρα + επιδόματα????? Χε χε, όχι παιδιά δε γίνονται αυτά.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-12-09 03:38 #28

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    στρατος κ διατροφη?χμ.. δυσκολα τα πραματα οντως.
    ακομα κ γω που υπηρετησα την περασμενη σεζον 9 μηνες στο Πολεμικο Ναυτικο κ ημουν Σκαραμαγκα κ λιγο Σαλαμινα κ ημουν εξω καθε μεσημερι (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) τα βρηκα λιγο σκουρα.
    καταρχας το ξυπνημα σου αλλαζει τα παντα.την ωρα κ την σειρα των γευματων κ φυσικα πανω απ'ολα την αναρρωση,αφου αλλο 8-10 ωρες υπνο κ αλλο 5-6 ωρες υπνο.
    εννοειται οτι συνεχισα να πηγαινω κανονικα γυμνστηριο κ να κανω διατροφη στο σπιτι,αλλα στο στρατοπεδο τα βρηκα λιγο σκουρα μεχρι να προσαρμοστω.
    ετρωγα 1 πολυ δυνατο πρωινο,πριν φυγω για το στρατοπεδο στις 06:45 αλλα επρεπε να καλυψω ενα σωρο ωρες ως τις 14:00-15:00 που θα ετρωγα σπιτι.
    αρχικα λοιπον συμπληρωματα κ μετα αποθρασυνθηκα κ παρα την καζουρα των αλλων εφερνα κουακερ,τοστ,ακομη κ κοτοπουλο με πατατες κτλ.
    Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι παντου σαν το Πολεμικο Ναυτικο,οποτε τα πραματα δυσκολευουν.Και παλι υπαρχουν λυσεις,αν υπαρχει ορεξη.Το προβλημα ειναι πως δεν υπαρχει ορεξη απαξ κ μπλεξεις με το μπουρδελο που λεγεται στρατος( κ εννοω το στρατο ξηρας για να μην παρεξηγηθω,γιατι αν πω κατι κακο για το Πολεμικο Ναυτικο θα πεσει φωτια να με καψει).Το βλεπω κ στον αδελφο μου κ σε φιλους μου που υπηρετουν Στρατο ξηρας κ ολοι τα εχουν παρατησει.Σου γαμαει την ψυχολογια.Κακα τα ψεμματα.
    Οσο για τις λυσεις που προανεφερα:κουακερ,δημητριακα,ξηροι καρποι,ριζογκοφρετες κτλ ξηρα τροφη δεν χαλαει.Οπως κ φρουτα.Γαλα,γιαουρτι πουλανε παντου,ακομα κ σε ΚΨΜ.
    Παρτε συμπληρωματα εν αφθονεια.Υπαρχουν τρομερα meal replacement,που περιεχουν ο,τι πρεπει να'χει 1 πληρες γευμα.Εγω πχ επινα πολυ true mass της bsn κ βρηκα την υγεια μου.Με κρατουσε τουλαχιστον 2-3 ωρες χορτατο.
    Επισης μπορειτε να φερνετε κονσερβες τονου κ εννοειται αν υπαρχει σαν πιατο ημερας κρεας η ψαρι με ρυζι η πατατες,το τσακιζετε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-12-09 06:37 #29
    Προεπιλογή
    και στην κυπρο ειναι υποχρεωτικο.επισης ειναι 25 μηνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-12-09 13:04 #30
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στην κυπρο ειναι υποχρεωτικο.επισης ειναι 25 μηνες
    Εγω ξερω για 26. Εγιναν 25?
    Εγω εκανα 12 σαν γεννημα θρεμα εξωτερικου και επειδη εκ των πλειστων ημουν σε φυλακιο ετρωγα καλα, πενουσα καλα και που και που καναμε και την προπονησουλα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία