Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 256
  1. 20-08-10 15:22 #106
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Ένα τρελό ίλαρχο που ήταν στην 1-3 τον ήξερες; Δεν θυμάμαι το όνομα του...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-10 06:16 #107
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα μην ανοιξουμε το θεμα με τον στρατο παλι. Εγω μια ζωη ΜΑΛΑ*** θα τον θεωρω τον στρατο και για μενα πατριδα δεν υπαρχει και ουτε προκειται ποτε. Καθε μερα βολταρουν οι Τουρκοι με τα αεροπλανα και τα πλοια μεσα απο τα συνορα μας και πανω απο τα νησια μας και μετα μας λενε υποχρεωτικος στρατος και βλακειες... Τελοσπαντων.
    Αυτό που έγραψες ξανασκέψου το σε 4-5 χρονάκια που θα έχει πήξει λίγο περισσότερο το μυαλό σου...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυλωνα και εγω, αλλα την εποχή που πήγα εγω και ο κωστας ουτε καλοριφέρ δεν είχε οχι γυμναστήριο, 218 σειρά.
    Αν εξαιρέσουμε ένα καινούριο κτίριο που είχα δει το 2004 και το οποίο πιθανότατα να έχει καλοριφέρ, τα υπόλοιπα μάλλον είναι ακόμα οι γνωστοί και μη εξαιρεταίοι "πρώην στάβλοι".
    Pain is Temporary, Glory is Forever
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-08-10 09:25 #108
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα τρελό ίλαρχο που ήταν στην 1-3 τον ήξερες; Δεν θυμάμαι το όνομα του...
    ενα κομάντο λες? εγω 4-1 ήμουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-08-10 11:16 #109
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυλώνα, μαύρος; και εγώ εκεί ήμουνα. Και μετά Λαγό στον Έβρο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυλωνα και εγω, αλλα την εποχή που πήγα εγω και ο κωστας ουτε καλοριφέρ δεν είχε οχι γυμναστήριο, 218 σειρά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα τρελό ίλαρχο που ήταν στην 1-3 τον ήξερες; Δεν θυμάμαι το όνομα του...
    Ελατε ρε μαυροσκουφια! 4-3 ημουν,οδηγος Leopard.Μετα στην Ασσυρο,Λαγκαδα.
    ------------
    Εδω δεν ειχε ντουζιερες στους θαλαμους και βγαιναμε με τις πετσετες διασχίζωντας 200-300 μετρα να παμε στα κοινα,γυμναστηρια θά είχαμε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-08-10 13:12 #110
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CROCOJET Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έγραψες ξανασκέψου το σε 4-5 χρονάκια που θα έχει πήξει λίγο περισσότερο το μυαλό σου...
    U2 ... Μεγαλη κουβεντα θα ανοιξουμε οποτε αστο. Ο καθεις εχει τη γνωμη του. Οσον αφορα το μυαλο μου μια χαρα εχει πηξει. Εσυ μαλλον εισαι ''παλιος'' και σκεφτεσαι διαφορετικα. Εγω μαλακια και χασιμο χρονου τον βλεπω τον στρατο και ετσι θα τον βλεπω παντα... Αμα αλλαξω γνωμη θα σε ενημερωσω μη μου ανησυχεις.

    Και ιδεολογικα εγω θεωρω βλακεια καθε στρατιωτικη δραστηριοτητα. Οποτε δεν εχει να κανει μονο με θεμα πατριδας, εχει να κανει και με θεμα σκοτωμενων παιδιων που εχω δει και οπλων να σκοτωνουν παιδια,οικογενειες οποτε ο στρατος για μενα προσωπικα ειναι σκετη βλακεια και δε θα επρεπε να ειναι υποχρεωτικος. Τωρα αν επειδη καποιος εχει διαφορεικη γνωμη απο σενα αυτο σου προκαλει κατακριτεά γνώμη, τι να πω... Αναθεωρησε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil Randime : 21-08-10 στις 13:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-08-10 13:33 #111
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    κοιτα Devil Randime για να γίνουμε παιδιά των λουλουδιών πρέπει να παμε σε αλλο πλανήτη με αλλους γείτονες φιλήσυχους και αγαθούς, οπότε αφού είμαστε εδω ο στρατός επιβάλετε και δεν επαθε κανένας κακο απο αυτο, εκει που ειναι να κωλοβαράει στις καφετέριες ας κανει κανενα καψόνι να ψηθεί λιγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-08-10 13:36 #112
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Randime Εμφάνιση μηνυμάτων
    U2 ... Μεγαλη κουβεντα θα ανοιξουμε οποτε αστο. Ο καθεις εχει τη γνωμη του. Οσον αφορα το μυαλο μου μια χαρα εχει πηξει. Εσυ μαλλον εισαι ''παλιος'' και σκεφτεσαι διαφορετικα. Εγω μαλακια και χασιμο χρονου τον βλεπω τον στρατο και ετσι θα τον βλεπω παντα... Αμα αλλαξω γνωμη θα σε ενημερωσω μη μου ανησυχεις.

    Και ιδεολογικα εγω θεωρω βλακεια καθε στρατιωτικη δραστηριοτητα. Οποτε δεν εχει να κανει μονο με θεμα πατριδας, εχει να κανει και με θεμα σκοτωμενων παιδιων που εχω δει και οπλων να σκοτωνουν παιδια,οικογενειες οποτε ο στρατος για μενα προσωπικα ειναι σκετη βλακεια και δε θα επρεπε να ειναι υποχρεωτικος. Τωρα αν επειδη καποιος εχει διαφορεικη γνωμη απο σενα αυτο σου προκαλει κατακριτεά γνώμη, τι να πω... Αναθεωρησε
    Toν στρατό δες τον όπως θέλεις. Εγώ άλλο σχολίασα.
    Pain is Temporary, Glory is Forever
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-08-10 13:39 #113
    Προεπιλογή
    Εγω μαζι σου Katerini. Οταν σπουδαζα τουριστικα επαγγελματα στη Ροδο, ενα χρονο ημασταν εγκλειστοι στο κτηριο της σχολης. Τα φωτα εκλειναν στις 11 το βραδυ και για να βγουμε επρεπε να παρουμε αδεια απο το διευθυντη. Ξυπνουσαμε καθε μερα στις 5 με 6 το πρωι για να καθαρισουμε - στρωσουμε δωματιο (επειδη ειχε καθε πρωι ελεγχο δωματιων οπου βαθμολογουμασταν), παμε για πρωινο και αναλογα την βδομαδα υπηρεσια μας να κανουμε και δουλεια σαν σερβιτοροι στο πρωινο-μεσημεριανο ή βραδυνό. Καθε μερα επρεπε να ημασταν ξυρισμενοι στη τριχα. Κανονικος στρατος με φυλακα εξω απο τα δωματια και γενικοτερα το κτηριο, με ποινες και καψωνια απο τους παλιους της σχολης που σε μαθαιναν τα βασικα... Κανονικοτατος στρατος.

    Ειναι θεμα ιδεολογικο και πολλοι μα πολλοι νεοι το βλεπουν ετσι (επειδη δεν τους πλασαρουν τις μαλακιες που τους λενε στα σχολεια και ψαχνονται σχετικά με τον όρο πατριδα Ελλάδα). Δε διαφωνω μαζι σου παντως οτι καλο θα κανει σε πολλους εκει εξω ο στρατος. Απλα ειναι και θεμα ιδεολογιας καθαρα ο στρατος...

    edit: crocojet στα σχολεια διδασκουν αλητειες σχετικα με την ιστορια της Ελλάδος. Λενε οτι οι Τουρκοι μας κανα τοσο κακο στα χρονια της τουρκοκρατιας αλλα δε νομιζω πως ειναι 100% αληθινο. Νομιζω οι Τουρκοι μας εδωσαν και πολλά άλλα εκτός απο τα άσχημα. Οποτε καλο θα ειναι ολοι να αναθεωρησουμε και να τα λεμε τα πραματα οπως είναι. Οι νεοι πρεπει να ειναι σωστα ενημεροι και να μην ακουνε τις μαλακιες που θελει να τους πλασαρει ενα ελειπες βιβλιο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil Randime : 21-08-10 στις 13:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-08-10 13:55 #114
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα κομάντο λες? εγω 4-1 ήμουν.
    Ναι αυτός ήτανε, ένας τρελάρας που τον είχαν διώξει από τον Έβρο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελατε ρε μαυροσκουφια! 4-3 ημουν,οδηγος Leopard.Μετα στην Ασσυρο,Λαγκαδα.

    Εγώ Π.Α.Μ.Α.
    Οι έξοδοι ήταν καλή φάση στην Αυλώνα, σε άφηνε στην πύλη το Πούλμαν απο Αθήνα και έφτανες στην ίλη σου μετά απο 1 ώρα, μικρό στρατόπεδο Σε μια αμερικάνικια βάση στην Κηφισιά είχε πάει κανένας για σκοπιά; Πήγαιναν 3-4 φαντάροι με έναν δόκιμο για μια εβδομάδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-08-10 14:16 #115
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτός ήτανε, ένας τρελάρας που τον είχαν διώξει από τον Έβρο
    τον θυμαμε αλλα δεν θυμαμαι ονομα, λέγανε γιαυτον πως εκανε εφόδους ερπιν στις σκοπιές το βραδυ ε ?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι έξοδοι ήταν καλή φάση στην Αυλώνα, σε άφηνε στην πύλη το Πούλμαν απο Αθήνα και έφτανες στην ίλη σου μετά απο 1 ώρα, μικρό στρατόπεδο Σε μια αμερικάνικια βάση στην Κηφισιά είχε πάει κανένας για σκοπιά; Πήγαιναν 3-4 φαντάροι με έναν δόκιμο για μια εβδομάδα.
    οχι εκει δεν ειχα παει, στη Λυκόβρυση πηγα αρκετες φορες, αλλα μετα πηγα οδηγος στην ύλη διοικήσεως και έκανα μόνο δρομολόγια με το σταγερ, σχεδον 5 μήνες έμεινα στην αυλωνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-08-10 14:25 #116
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    παντως για τον χαβαλε ενα μηνα ξαναπηγαινα ανετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-08-10 16:24 #117
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    ο στρατος χρειαζεται και παντα θα χρειαζεται απλα το θεμα ειναι να γινει εντελως επαγγελματικος..γιατι θα πρεπει να παω εγω με το ζορι..ασχετα αν πηγα ΛΟΚ με πηραν με το ζορι..

    κατι αλλο που θελω να τονισω ειναι πως λογω πολυημερων ασκησεων αναγκαστικα θα φας την σαβουρα του κψμ...10 μερες πανω στα Γλαφυρα ημουν και ειχα παρει 14 κονσερβες τονο οι οποιες αποδειχτηκαν λιγες...

    ας πουλησουμε και λιγο παπατζα τωρα...

    Ωστε τεθωρακισμενοι γιωταδες μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-10 17:48 #118
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Ε οχι και ΓΙωταδες τα τεθωρακισμενα,κατσε καλα...
    Εξαλλου εσυ κόπηκες απο τα Λοκ !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-08-10 19:29 #119
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι και ΓΙωταδες τα τεθωρακισμενα,κατσε καλα...
    Εξαλλου εσυ κόπηκες απο τα Λοκ !!
    περα απο την πλακα στην ταξιαρχια που ειμαι εχει μια μοναδα τεθωρακισμενων με 30 leopard νταξει η αληθεια ειναι οτι κανουν πανικο αλλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-08-10 20:26 #120
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Εγω παντως σαν οδηγος Leo είχα όλη την συντηρηση του σκαφους υπευθυνη μου,λαδια,γρασα,ερπυστριες,μπαταρίες,αυτο θα πει μαυριλα,μουντζουρωμενος μεχρι τον 18ο μηνα,λες και δουλευα σε συνεργειο ήμουνα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία