Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 105
  1. 02-09-12 12:37 #61
    Προεπιλογή kalhspera
    ρε παιδια εκανα οτι χρειαζεται στο site για να εγγραφω αλλα δεν μπορω να δω ολοκληρωμενα τις ασκησεις, σε ορισμενες μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι πρεπει να κανω sing up για να τις δω, μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-09-12 01:11 #62
    Προεπιλογή
    Σε ολους το βγαζει, δεν εχεις εσυ το θεμα. Ψαξτες στο youtube μς τις ονομασιες τους.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-12 16:35 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Timoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πόδια μπορείς να κάνεις χακ σκουώτ με αλτήρες,εκτάσεις τετρακέφαλων με αλτήρα ανάμεσα στις καμάρες των πατουσών σου,άρσεις θανάτου με τεντωμένα πόδια κρατώντας αλτήρες,προβολές με αλτήρες,άρσεις γαμπών με τα δυο πόδια μαζί, με ένα-ένα_
    Φίλε μηπως έχεις υπόψην κάποιες εικονίτσες ή βίντεο στο γιουτιουμπ που να δείχνουν αυτά που λές θα είμουν ευγνώμων
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-12 16:59 #64
    Red face
    καλησπερα..ειμαι 1,68 με 66 κιλα βαρος, στο σωμα ειμαι κανονικος απλα εχω κοιλια...οχι πλαδαρη, μου εχουν πει οτι ειναι πρηξημο, κανω τις ασκησεις αυτες καθημερινα με τη σειρα που τις εβαλε το παιδι επι 10 μερες, εχω δει απολεια 2-3 κιλων αλλα η κοιλια συνεχιζει να υπαρχει,τρωω καθημερινα ενα γευμα το μεσιμερι χωρις ψωμι και το πρωι και το βραδυ ενα μπωλ δημητριακα, τι κανω λαθος και τι πρεπει να διορθωσω για να φυγει η κοιλια και να φανουν οι κοιλιακοι??? παρεπιπτοντως κανω καθε μερα 3χ25 κοιλιακους εξτρα απ τις ασκησεις!!! αν μπορει να βοηθησει καποιος θα ημουν ευγνομων!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-09-12 23:28 #65
    Προεπιλογή
    Δέκα μέρες ρε φίλε? Και ακόμα? Κάτι κάνεις λάθος. Μήπως να πάρεις σπιρουλίνα?

    Λοιπόν, σοβαρέψου. Δέκα μέρες είναι τίποτα. Σε 3-6 μήνες τα ξαναλέμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-10-12 16:22 #66
    Προεπιλογή Thanks!!!
    Thanks!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-10-12 16:25 #67
    Προεπιλογή Βάρος
    Καλησπέρα και από έναν noob στην παρέα σας.
    Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τον κορμό γενικά. 1,84 και 80 κιλά είμαι (και κοιλίτσα πανάθεμά την) και θέλω λίγο να ανοίξω πάνω και να δυναμώσω, να φύγει και το καμπούριασμα που κάνω! Μόνη ερώτηση για αρχή, τι βάρος να έχουν τα βαράκια που θα πάρω??? Θέλω να το ακολουθήσω ευλαβικά το πρόγραμμα, θέληση υπάρχει (έτσι έπεσα και από τα 96kg)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-10-12 13:41 #68
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    [QUOTE=Grigoris30;626001]καλησπερα..ειμαι 1,68 με 66 κιλα βαρος, στο σωμα ειμαι κανονικος απλα εχω κοιλια...οχι πλαδαρη, μου εχουν πει οτι ειναι πρηξημο, κανω τις ασκησεις αυτες καθημερινα με τη σειρα που τις εβαλε το παιδι επι 10 μερες, εχω δει απολεια 2-3 κιλων αλλα η κοιλια συνεχιζει να υπαρχει,τρωω καθημερινα ενα γευμα το μεσιμερι χωρις ψωμι και το πρωι και το βραδυ ενα μπωλ δημητριακα, τι κανω λαθος και τι πρεπει να διορθωσω για να φυγει η κοιλια και να φανουν οι κοιλιακοι??? παρεπιπτοντως κανω καθε μερα 3χ25 κοιλιακους εξτρα απ τις ασκησεις!!! αν μπορει να βοηθησει καποιος θα ημουν ευγνομων!!![/QUO προτων κανεισ λιγο διαστημα δευτερον οι κοιλιακοι ειναι περισσοτερο θεμα διατροφησ τα δημητριακα το βραδυ τι τα θεσ βαλε προτεινη στη διατροφη σου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FITNESS GIRL : 17-10-12 στις 13:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-10-12 22:57 #69
    Προεπιλογή
    ΑΚΥΡΟ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dakonblackblade : 17-10-12 στις 23:00
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-10-12 17:46 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodoris_9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από έναν noob στην παρέα σας.
    Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τον κορμό γενικά. 1,84 και 80 κιλά είμαι (και κοιλίτσα πανάθεμά την) και θέλω λίγο να ανοίξω πάνω και να δυναμώσω, να φύγει και το καμπούριασμα που κάνω! Μόνη ερώτηση για αρχή, τι βάρος να έχουν τα βαράκια που θα πάρω??? Θέλω να το ακολουθήσω ευλαβικά το πρόγραμμα, θέληση υπάρχει (έτσι έπεσα και από τα 96kg)
    5κιλα? 10κιλα? Anybody???????
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-10-12 17:43 #71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodoris_9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    5κιλα? 10κιλα? Anybody???????
    Καλησπέρα φίλε Θοδωρή. Κοίτα να δεις, εγώ που είμαι 1.88, δεν έχουμε μεγάλη διαφορά δηλαδή, ξεκίνησα με 10κιλους αλτήρες. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο και το βάρος, εγώ είμαι 106 κιλά... Αλλά με 10 κιλά πιστεύω είσαι εντάξει. Δοκίμασε τους και θα δεις, αν την παλεύεις με 10 κιλά, συνεχίζεις, αν όχι τα ρίχνεις στα 8. Να ζορίζεσαι λίγο όμως, μην κάνεις τις ασκήσεις και ούτε καν ιδρώνεις. Αυτά απο 'μένα, αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-10-12 21:33 #72
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Husky510 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε Θοδωρή. Κοίτα να δεις, εγώ που είμαι 1.88, δεν έχουμε μεγάλη διαφορά δηλαδή, ξεκίνησα με 10κιλους αλτήρες. Δεν ξέρω βέβαια αν παίζει ρόλο και το βάρος, εγώ είμαι 106 κιλά... Αλλά με 10 κιλά πιστεύω είσαι εντάξει. Δοκίμασε τους και θα δεις, αν την παλεύεις με 10 κιλά, συνεχίζεις, αν όχι τα ρίχνεις στα 8. Να ζορίζεσαι λίγο όμως, μην κάνεις τις ασκήσεις και ούτε καν ιδρώνεις. Αυτά απο 'μένα, αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
    Δεν υπαρχουνε πολλα η λιγα κιλα...εξαρταται απο τις δυνατοτητες του καθενος και απο τις επαναληψεις που θελει να βγαλει...για μενα στις απομονωτικες 10-15 (12 για μενα το καλυτερο) και στις πολυαρθρικες 8-12 ...
    Ο καθενας πρεπει να βαζει κιλα ωστε την τελευταια επαναληψη να τη βγαζει αρκετα δυσκολα..πχ εγω ειμαι 14 και κανω αυτοσυγκεντρωσης με 15κιλα..δε μπορει να μου πει καποιος ειναι πολλα γιατι απλα δεν ξερει τις δυνατοτητες μου
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-11-12 12:21 #73
    Προεπιλογή Βλέποντας και κάνοντας
    Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές. Τελικά έχω ξεκινήσει εδώ και 2 βδομάδες με 5κιλα για αρχή γιατί για 12-15 επαναλήψεις τόσο άντεχα στους δικέφαλους. Στις ασκήσεις για στήθος-τρικέφαλους-πλάτη κτλ μπορώ παραπάνω αλλά δεν έχω αυξήσει τα κιλά, απλά πρόσθεσα 2-3 ασκήσεις. Κάνω μέρα παρά μέρα και στο τέλος προσθέτω πάντα αυτούς τους κοιλιακούς http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474. Ανάμεσα σε κάθε σετ αφήνω μισό λεπτό και σε κάθε άσκηση ένα λεπτό. Πάνω κάτω βλέπω ότι πρέπει να προσαρμόσεις την γυμναστική πάνω σου και όχι εσύ στο πρόγραμμα.
    Αν διαφωνείτε σε οτιδήποτε από τα παραπάνω να μου το πείτε, κάθε υπόδειξη είναι καλοδεχούμενη
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-11-12 14:21 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thodoris_9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές. Τελικά έχω ξεκινήσει εδώ και 2 βδομάδες με 5κιλα για αρχή γιατί για 12-15 επαναλήψεις τόσο άντεχα στους δικέφαλους. Στις ασκήσεις για στήθος-τρικέφαλους-πλάτη κτλ μπορώ παραπάνω αλλά δεν έχω αυξήσει τα κιλά, απλά πρόσθεσα 2-3 ασκήσεις. Κάνω μέρα παρά μέρα και στο τέλος προσθέτω πάντα αυτούς τους κοιλιακούς http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474. Ανάμεσα σε κάθε σετ αφήνω μισό λεπτό και σε κάθε άσκηση ένα λεπτό. Πάνω κάτω βλέπω ότι πρέπει να προσαρμόσεις την γυμναστική πάνω σου και όχι εσύ στο πρόγραμμα.
    Αν διαφωνείτε σε οτιδήποτε από τα παραπάνω να μου το πείτε, κάθε υπόδειξη είναι καλοδεχούμενη


    αφου στις ακσησσεις πλατης και τρικεφαλου και στηθους και σιγουρα ποδιων βγαζεις ευκολα επαναληψεις,τοτε πρεπει να παρεις επιπλεον βαρος....για να εχεις αντισταση...μπορεις να ξεκοραστειες κ παρπανανω απο μισο λεπτο... 2 λεπτα πολυαρθρικες,1-1,3 στις απομονοτιικες..αλλα αυτο εξρταται και απο την ενταση και τις επαναληψεις στν προπονηση....στους κοιλιακους οταν εχεις ποδια μπορεις να τους κανεις και πριν διοτι ετσι θα εχουν ζετσταθει οι κοιλιακοι και θα ειναι ετοιμοι για την προπονηση ποδιων οπου συμμετεχουν αρκετα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-11-12 19:23 #75
    Προεπιλογή Ασκήσεις ποδιών
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1234 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου στις ακσησσεις πλατης και τρικεφαλου και στηθους και σιγουρα ποδιων βγαζεις ευκολα επαναληψεις,τοτε πρεπει να παρεις επιπλεον βαρος....για να εχεις αντισταση...μπορεις να ξεκοραστειες κ παρπανανω απο μισο λεπτο... 2 λεπτα πολυαρθρικες,1-1,3 στις απομονοτιικες..αλλα αυτο εξρταται και απο την ενταση και τις επαναληψεις στν προπονηση....στους κοιλιακους οταν εχεις ποδια μπορεις να τους κανεις και πριν διοτι ετσι θα εχουν ζετσταθει οι κοιλιακοι και θα ειναι ετοιμοι για την προπονηση ποδιων οπου συμμετεχουν αρκετα.....
    Ευχαριστώ φίλε μου για τις συμβουλές σου. Μάλλον θα προσθέσω βάρη εκεί που το πρότεινες. Μήπως έχεις υπ'όψιν σου ασκήσεις αντίστοιχες για πόδια γιατί το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν έχει (παρ'όλα αυτά έκανε φανταστική δουλειά ο φίλος). Στα πόδια είμαι αρκετά γυμνασμένος, ειδικά σε σύγκριση με τον κορμό και γι'αυτό έψαχνα κάτι πιο εντατικό. Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία