Θέμα: savage log

Σελίδα 7 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 567891757 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 1341
  1. 08-02-10 11:48 #91
    Προεπιλογή
    Πολύ τσιπούρα βρε παιδί μου... Άλλα ψάρια δεν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-10 12:26 #92
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ναντια υποστηριζει πως δεν εχει νοημα να πινεις isolate,εκτος απο αυτες τις ωρες που προανεφερε.αν ειναι να χασεις γευμα,καλυτερα να πιεις μια απλη whey (consentrate) η ακομα καλυτερα μια πρωτεινη 6 πηγων ωστε να'χεις διαρκη παροχη αμινοξεων στον οργανισμο σου.
    Σορρυ παιδια που δεν απαντησα αλλα τo ΣΚ σπανια ασχολουμε με το διαδυκτυο.
    Savage ευχαριστω με καλυψες απολυτα μιας κ οντως αυτο θα απαντουσα.
    Ομως επειδη παντα αιτιολογο τις αποψεις μου για αυτο κ τωρα θα αιτιολογησω γιατι δεν κανουμε την isolate γευμα.
    Οντως μπορει καποιος να κανει γευμα με τον τροπο που γραφει ο stamthedrum,διοτι οταν ανακατεψουμε τη πρωτεινη με γαλα με λιπαρα τοτε η πρωτεινη γινετε δισκολοχωνευτη κ αρα δεν εχουμε γρηγορη αποροφηση.
    Ομως το οτι γινετε δισκολοχωνευτη απλα σημαινει οτι το σωμα μας αργη να την απορροφηση,αρα μετα απο καποια ωρα θα την χωνεψη κ θα αποροφηση το σωμα μας ενα ποσοστο αμινοξεων το υπολοιπο bye bye.
    Δεν ειναι κ οτι καλυτερο αυτο,διοτι αν δεν κανω λαθος,ολοι μας θελουμε τη μεγιστη αποροφηση αμινοξεων που μπορουμε να εχουμε!!!
    Η 6 πηγων πρωτεινη ειναι οτι πιο ιδανικο για αντικασταση γευματος.
    Ο λογος ειναι οτι παρεχει αργα κ σταθερα συνεχομενα αμινοξεα στο αιμα κ εχουμε για 4-6ωρες θετικο ισοζυγιο αμινοξεων στο αιμα αρα αποροφαμε 100% ολα τα αμινοξεα
    Οσο για το αρθρο του muscleboss που αναφερατε- σε περιοδους αυστηρης διαιτας συνηθιζουμε να χρησιμοποιουμε isolate α)γιατι δεν κραταει καθολου νερα,β)το σωμα μας εξαντλητε κ λιγο πολυ πειναει ολη μερα μιας κ λογο ελειψης υδατανθρακα δεν μπορει να αποροφηση κ να μεταφερει ολα τα θρεπτικα συστατικα που χρειαζονται.
    Φανταζομαι οτι κ muscleboss για αυτους τους λογους συστηνει isolate σε περιπτωσεις διαιτας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-10 13:03 #93
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    savage να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που η Νάντια ασχολείται με το log σου.

    σχετικά με τον αριθμό πηγών στην πρωτείνη έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό και με την χρονική απόσταση των γευμάτων σου. όσο αυτή είναι μεγαλύτερη τόσο σημαντικότερος είναι ο μεγάλος αριθμός πηγών πρωτείνων.

    όταν έκανα όγκο και στο πρόγραμμά μου είχα φαγητό ανά 2 ώρες προσωπικά χρησιμοποιούσα whey blend καθώς τα χρονικά διατήματα μεταξύ των γευμάτων ήταν μικρά και έδινα περισσότορο βάρος στην βιολογική αξία της πρωτείνης. Όταν τα γεύματα σου απέχουν περισότερο από 2 ώρες (2.5-3 και πάνω) τότε η επιλογή πρωτεινών με περισσότερες πηγές είναι καλύτερη.

    σχετικά με isolate η Νάντια τάπε όλα.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-10 13:06 #94

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    savage να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που η Νάντια ασχολείται με το log σου.



    ΜΒ
    το μονο σιγουρο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-02-10 20:51 #95
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ παιδια που δεν απαντησα αλλα τo ΣΚ σπανια ασχολουμε με το διαδυκτυο.
    Savage ευχαριστω με καλυψες απολυτα μιας κ οντως αυτο θα απαντουσα.
    Ομως επειδη παντα αιτιολογο τις αποψεις μου για αυτο κ τωρα θα αιτιολογησω γιατι δεν κανουμε την isolate γευμα.
    Οντως μπορει καποιος να κανει γευμα με τον τροπο που γραφει ο stamthedrum,διοτι οταν ανακατεψουμε τη πρωτεινη με γαλα με λιπαρα τοτε η πρωτεινη γινετε δισκολοχωνευτη κ αρα δεν εχουμε γρηγορη αποροφηση.
    Ομως το οτι γινετε δισκολοχωνευτη απλα σημαινει οτι το σωμα μας αργη να την απορροφηση,αρα μετα απο καποια ωρα θα την χωνεψη κ θα αποροφηση το σωμα μας ενα ποσοστο αμινοξεων το υπολοιπο bye bye.
    Δεν ειναι κ οτι καλυτερο αυτο,διοτι αν δεν κανω λαθος,ολοι μας θελουμε τη μεγιστη αποροφηση αμινοξεων που μπορουμε να εχουμε!!!
    Η 6 πηγων πρωτεινη ειναι οτι πιο ιδανικο για αντικασταση γευματος.Ο λογος ειναι οτι παρεχει αργα κ σταθερα συνεχομενα αμινοξεα στο αιμα κ εχουμε για 4-6ωρες θετικο ισοζυγιο αμινοξεων στο αιμα αρα αποροφαμε 100% ολα τα αμινοξεα
    Οσο για το αρθρο του muscleboss που αναφερατε- σε περιοδους αυστηρης διαιτας συνηθιζουμε να χρησιμοποιουμε isolate α)γιατι δεν κραταει καθολου νερα,β)το σωμα μας εξαντλητε κ λιγο πολυ πειναει ολη μερα μιας κ λογο ελειψης υδατανθρακα δεν μπορει να αποροφηση κ να μεταφερει ολα τα θρεπτικα συστατικα που χρειαζονται.
    Φανταζομαι οτι κ muscleboss για αυτους τους λογους συστηνει isolate σε περιπτωσεις διαιτας
    Συμφωνώ απόλυτα, αν και το δυσκολοχόνευτη το βρίσκω λίγο υπερβολικό εκτός κι αν βάσζει κάποιος πολύ γάλα ή χρησιμοποιεί πλήρες γάλα. Θέλω να πω, ντάξει, δε νομίζω ότι θα δει κάποιος διαφορά άμα έχει λίγο λίπος στο μεταπροπονητικό.
    Savage, το waxy maize πώς είναι ως μεταπροπονητικός υδατάνθρακας; Σου χαλάει τη γεύση στο shake; Επίσης τι γλυκαιμικό δείκτη έχει; Είναι σε στυλ μαλτοδεξτρίνης;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stamthedrum : 08-02-10 στις 20:54
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-02-10 20:56 #96

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamthedrum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Savage, το waxy maize πώς είναι ως μεταπροπονητικός υδατάνθρακας; Σου χαλάει τη γεύση στο shake; Επίσης τι γλυκαιμικό δείκτη έχει; Είναι σε στυλ μαλτοδεξτρίνης;
    το πινω ξεχωριστα απο την πρωτεινη οποτε η γευση δεν χαλαει.
    ειναι πολυ ανωτερο(αρα και πιο ακριβο)απο δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη.
    θεωρειται ισως ο κορυφαιος υδατανθρακας για υπερπληρωση γλυγοκογου μετα απο εντονη προπονηση.
    αυτο που εχω παρει τωρα εχει 80% υδατανθρακα κ μονον το 2,3% ειναι σακχαρα!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-02-10 21:50 #97
    Το avatar του χρήστη stamthedrum

    Εγγραφή
    24-05-2009
    Περ.
    Γούβα
    Μηνύματα
    1.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πινω ξεχωριστα απο την πρωτεινη οποτε η γευση δεν χαλαει.
    ειναι πολυ ανωτερο(αρα και πιο ακριβο)απο δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη.
    θεωρειται ισως ο κορυφαιος υδατανθρακας για υπερπληρωση γλυγοκογου μετα απο εντονη προπονηση.
    αυτο που εχω παρει τωρα εχει 80% υδατανθρακα κ μονον το 2,3% ειναι σακχαρα!!!!!!!!
    Ξεχωριστά;;; Μα είναι σαν αλεύρι (έχω ακούσει). Άγευστο. Σκεφτόμουν να πάρω το Glycomaize της Optimum Nutrition γι' αυτό σε ρωτάω. Επίσης, το ότι δεν έχει σάκχαρα είναι καλό; Υποτίθεται ότι θες insulin spike μεταπροπονητικά. Εκτός κι αν είναι όπως η κλασική μαλτοδεξτρίνη που έχει πιο ψηλό GI από τη γλυκόζη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-10 23:50 #98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πινω ξεχωριστα απο την πρωτεινη οποτε η γευση δεν χαλαει.
    ειναι πολυ ανωτερο(αρα και πιο ακριβο)απο δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη.
    θεωρειται ισως ο κορυφαιος υδατανθρακας για υπερπληρωση γλυγοκογου μετα απο εντονη προπονηση.
    αυτο που εχω παρει τωρα εχει 80% υδατανθρακα κ μονον το 2,3% ειναι σακχαρα!!!!!!!!
    Τα τελευταια δεδομενα καταρριπτουν αυτα που ειχες ακουσει παλαιοτερα για το waxy maize ,ολοι τωρα προσανατολιζονται προς vitargo.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-02-10 00:33 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταια δεδομενα καταρριπτουν αυτα που ειχες ακουσει παλαιοτερα για το waxy maize ,ολοι τωρα προσανατολιζονται προς vitargo.
    Ναι αλλα ειναι πολυ ακριβο (10-15 ευρω το κιλο νομιζω) και παιζει να παρατηρησουμε καμια διαφορα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-02-10 00:52 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα ειναι πολυ ακριβο (10-15 ευρω το κιλο νομιζω) και παιζει να παρατηρησουμε καμια διαφορα?
    Αμφιβολο,αλλα εγω το ειπα περισσοτερο για να μην ξοδευεις τζαμπα $ στο waxymaize.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-02-10 01:30 #101
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμφιβολο,αλλα εγω το ειπα περισσοτερο για να μην ξοδευεις τζαμπα $ στο waxymaize.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-02-10 02:00 #102

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stamthedrum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχωριστά;;; Μα είναι σαν αλεύρι (έχω ακούσει). Άγευστο. Σκεφτόμουν να πάρω το Glycomaize της Optimum Nutrition γι' αυτό σε ρωτάω. Επίσης, το ότι δεν έχει σάκχαρα είναι καλό; Υποτίθεται ότι θες insulin spike μεταπροπονητικά. Εκτός κι αν είναι όπως η κλασική μαλτοδεξτρίνη που έχει πιο ψηλό GI από τη γλυκόζη.
    αυτο που πινω εχει γευση πορτοκαλι.
    το καινουριο που πηρα εχει γευση μανγκο.η ναντια συμφωνει κ αυτη για το waxy maize.αν θυμαμαι καλα μου'χε πει οτι εχεις ισως την ταχυτερη υπερπληρωση γλυγοκογου μετα απο εντονη προπονηση,με waxy maize.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-02-10 02:03 #103

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τελευταια δεδομενα καταρριπτουν αυτα που ειχες ακουσει παλαιοτερα για το waxy maize ,ολοι τωρα προσανατολιζονται προς vitargo.
    κατι ειχε παρει το αυτι μου για vitargo.παντως 2 φορες μετα απο προπονηση δεν ηπια waxy maize κ ενιωθα αδειος μετα.ετοιμος να πεσω κατω.οταν επινα δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη ενιωθα ετσι κι ετσι.το βασικο ειναι οτι πινοντας waxy maize (κ isolate φυσικα) για 2 ωρες μετα την προπονηση δεν πειναω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-02-10 02:34 #104

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Καλησπερα.Σημερα γυμνασαμε στηθος και κοιλιακους.

    Εχουμε και λεμε.

    Στηθος

    πιεσεις με μπαρα στον επικλινη

    προθερμανση
    20χ20 κιλα
    10χ40 κιλα

    κανονικα σετ
    60 κιλα για 10,10,10,10 επαναλ αντιστοιχα(οι 2 τελευταιες με βοηθεια)

    πισεις με αλτηρες σε ισιο παγκο
    50 κιλα για 10,8,8
    40 κιλα για 8 επαναλ

    πουλοβερ
    25 κιλα για 10,10,10 επαναλ αντιστοιχα

    διασταυρωσεις τροχαλιας
    20κιλα για 10,10,10,14 επαναλ αντιστοιχα (το τελευταιο σετ ηταν μεχρι πληρους κοπωσης και με λιγο κλεψιμο)

    κοιλιακοι

    ψαλιδια
    10,10,10 επαναλ αντιστοιχα

    αντιστροφα ροκανισματα σε επικλινη παγκο
    10,10,6 επαναλ αντιστοιχα (στο τελευταιο σετ εβαλα την μεγιστη δυνατη κλιση.εξ'ου και η μειωση των επαναληψεων)

    ροκανισματα σε κατακλινη
    3χ20

    Διαρκεια 47 λεπτα.

    Μετα 30 λεπτα αεροβια.
    ξεκινημα με 7,5 χλμ/ωρα,αυξηση 0,5 χλμ/ωρα ανα 30 δευτερα ως το 20ο λεπτο(11,5 χλμ/ωρα).Μειωση απ'ευθειας στα 9,5 χλμ/ωρα και εκ νεου αυξηση 0,5 χλμ/ωρα ανα 30 δευτερα ως το 30ο λεπτο(11,5 χλμ/ωρα) οπου και σταματησα.
    Ετρεξα περιπου 5 χλμ στο συνολο.pas mal
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη savage : 10-02-10 στις 02:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-02-10 02:39 #105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατι ειχε παρει το αυτι μου για vitargo.παντως 2 φορες μετα απο προπονηση δεν ηπια waxy maize κ ενιωθα αδειος μετα.ετοιμος να πεσω κατω.οταν επινα δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη ενιωθα ετσι κι ετσι.το βασικο ειναι οτι πινοντας waxy maize (κ isolate φυσικα) για 2 ωρες μετα την προπονηση δεν πειναω
    καλα ρε ΜR.σαβατζ και μετα απο μια ωρα δεν τρως στερεο γευμα? μετα απο 2 τρως?
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 567891757 ... ΤελευταίαΤελευταία