Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 17
  1. 13-01-18 01:22 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα για ογκο
    Καλησπερα!σκοπευω να ξεκινησω ενα προγραμμα απο Δευτερα να αλλαξω το παλιο μου δηλαδη μια και ειναι καιρος.Εχω χωρισει κατηγοριες Στηθος-τρικεφαλα πλατη-δικεφαλα και ωμους ποδια.Το θεμα μου ειναι οτι θελω 4ημερο για να λειτουργησει και καλυτερα.Τι νακαμω;Να σπασω μηπως στηθος μονο του;Η να βαλω κ εξτρα μερα στηθος που ειναι και το αδυναμο μου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-18 09:35 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Α.Στηθος-τρικεφαλα - Β.πλατη-δικεφαλα - Γ.ωμους ποδια
    και ξαναρχιζεις απο την αρχη την τεταρτη μερα μεσα στην βδομαδα
    δηλ θα παει Α-Β-Γ-Α κτλ
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-18 13:58 #3
    Προεπιλογή
    Αα μαλιστα ευχαριςτω!Απλα δε θα ναι υπερβολικο που θα κανω τις ιδιες ομαδες 2 φορες τη βδομαδα;Επισης σε μελλοντικο προγραμμα σκεφτομουν μηπως κανω μονο του το στηθος επειδη ειναι το αδυναμο μου και εβαζα τρικεφαλα με ωμους σαν 4η μερα.Τι λες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-01-18 14:34 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα μαλιστα ευχαριςτω!Απλα δε θα ναι υπερβολικο που θα κανω τις ιδιες ομαδες 2 φορες τη βδομαδα;Επισης σε μελλοντικο προγραμμα σκεφτομουν μηπως κανω μονο του το στηθος επειδη ειναι το αδυναμο μου και εβαζα τρικεφαλα με ωμους σαν 4η μερα.Τι λες;
    Ναι υπερβολή είναι.. Επίσης για μενα δεν μπορεί να μοιράζεις το μισό σώμα σε 3 μέρες και το άλλο μισό να το χώνεις μαζί με κάτι άλλο.. μιλάω για τα ποδια..Κανε 4ημερο σπλιτ όπως σ ειπε με πόδια μονά τους..αν θες να βάλεις 3κεφαλα με ώμους και μόνο τ στήθος βάλτο.. Επίσης μπορείς να κάνεις 2 φορές μια μυϊκή ομάδα που νομίζεις ότι είσαι πίσω αλλά και αυτό Όχι για πολύ.. Κατά καιρούς.. Γιατί ο όγκος θέλει και ξεκούραση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-01-18 17:04 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα μαλιστα ευχαριςτω!Απλα δε θα ναι υπερβολικο που θα κανω τις ιδιες ομαδες 2 φορες τη βδομαδα;Επισης σε μελλοντικο προγραμμα σκεφτομουν μηπως κανω μονο του το στηθος επειδη ειναι το αδυναμο μου και εβαζα τρικεφαλα με ωμους σαν 4η μερα.Τι λες;
    οχι δεν ειναι καθολου υπερβολη εκτος κι αν κανεις παρα πολλα σετ.
    ειδικα σε αρχαριους οπως εσυ ειναι καλυτερο να κανεις καθε μυικη ομαδα 2 φορες
    δηλαδη θες να μου πεις οτι εσυ θες 7μερες για να αναρωση τελειως η μυικη σου ομαδα ? ουτε καν ειμαι σιγουρος μετα απο 3-4 μερες εισαι ετοιμος να ξανακανεις αρα γιατι να αφηνεις να περασουν κι αλλες μερες ?στην ουσια πας πισω ετσι
    το καλυτερο για μενα θα ταν ν κανεις legs push pull δηλαδη οπως το εχεις τωρα το προγραμμα απλα τα ποδια μονα τους και οι ομοι θα μπουν με το στηθος και τα τρικεφαλα

    aν ομως ακολουθησεις καθε μιυκη ομαδα μονη της οπως θες που και αυτο δουλευει μια χαρα απλα θα πρεπει ο ογκος της προπονησης σου ναναι πιο μεγαλος
    δηλ πιο πολλα σετ .πιο πολλες ασκησεις κτλ
    διαλεξε και παρε ολα δουλευουν
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-01-18 18:17 #6
    Προεπιλογή
    Εγω παιζω Δευτερα-Τριτη και Πεμπτη-Παρασκευη ή Σαββατο.Λεω να ξεκινησω τελικως οπως μου ειπες για κανα μηνα βαζοντας δηλαδη Δευταρα:Στηθος-τρικεφαλα Τριτη:ποδια Πεμπτη:πλατη-δικεφαλα και Σαββατο(καλυτερα θεωρω για ξεκουραση):στηθος-δικεφαλα και να ξαναμπαινω απο Δευτερα το ιδιο.Και μετα απο 1-1+ μηνα να βαλω Δευτερα:στηθος μονο και να αυξησω ασκησεις Τριτη:Ποδια Πεμπτη:πλατη δικεφαλα Παρασκευη:ωμους τρικεφαλα πως σας φαινεται αυτο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-01-18 18:18 #7
    Προεπιλογή
    Επισης ναι εχω αρκετα σετ και ασκησεις στην καθε ομαδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-01-18 18:38 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιζω Δευτερα-Τριτη και Πεμπτη-Παρασκευη ή Σαββατο.Λεω να ξεκινησω τελικως οπως μου ειπες για κανα μηνα βαζοντας δηλαδη Δευταρα:Στηθος-τρικεφαλα Τριτη:ποδια Πεμπτη:πλατη-δικεφαλα και Σαββατο(καλυτερα θεωρω για ξεκουραση):στηθος-δικεφαλα και να ξαναμπαινω απο Δευτερα το ιδιο.Και μετα απο 1-1+ μηνα να βαλω Δευτερα:στηθος μονο και να αυξησω ασκησεις Τριτη:Ποδια Πεμπτη:πλατη δικεφαλα Παρασκευη:ωμους τρικεφαλα πως σας φαινεται αυτο;
    Ώμους Πότε θα κανεις?

    οχι δεν ειναι καθολου υπερβολη εκτος κι αν κανεις παρα πολλα σετ.
    ειδικα σε αρχαριους οπως εσυ ειναι καλυτερο να κανεις καθε μυικη ομαδα 2 φορες
    δηλαδη θες να μου πεις οτι εσυ θες 7μερες για να αναρωση τελειως η μυικη σου ομαδα ? ουτε καν ειμαι σιγουρος μετα απο 3-4 μερες εισαι ετοιμος να ξανακανεις αρα γιατι να αφηνεις να περασουν κι αλλες μερες ?
    Εγώ δεν λέω Όχι άλλα την συχνότητα δεν την κανεις με σπλιτ..η θα κάνει push pull legs η full body..να κανει σπλιτ και λίγα σετ δλδ θα πηγαίνει Τζιμ να κάνει 8 σετ στήθος και 6 τρικεφαλο δλδ και θα φεύγει?Επίσης παίζει και το ΚΝΣ που πρέπει ξεκουραστεί.. και κάτι ακόμα δεν είναι μο ο οι μύες που γυμναζουμε αλλά και οι συνεργάτες μύες.. Ειδικά για έναν αρχάριο που δεν μπορεί φαντάζομαι να απομόνωσει το στήθος πχ και 100% και σίγουρα θα συμμετέχουν και οι ώμοι του στις πιέσεις..

    Άρα αν θες συχνότητα πας σε full body και γυμναζεις όλο το σώμα 3-4 φορές την εβδομάδα.. αν πας σε σπλιτ Κάνε αυτά που είπες αλλά βάλε και ώμους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jjohny : 13-01-18 στις 18:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-01-18 18:44 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιζω Δευτερα-Τριτη και Πεμπτη-Παρασκευη ή Σαββατο.Λεω να ξεκινησω τελικως οπως μου ειπες για κανα μηνα βαζοντας δηλαδη Δευταρα:Στηθος-τρικεφαλα Τριτη:ποδια Πεμπτη:πλατη-δικεφαλα και Σαββατο(καλυτερα θεωρω για ξεκουραση):στηθος-δικεφαλα και να ξαναμπαινω απο Δευτερα το ιδιο.Και μετα απο 1-1+ μηνα να βαλω Δευτερα:στηθος μονο και να αυξησω ασκησεις Τριτη:Ποδια Πεμπτη:πλατη δικεφαλα Παρασκευη:ωμους τρικεφαλα πως σας φαινεται αυτο;
    δν καταλαβες τιποτα απο οτι ηθελα να πω

    ξεχνα τισ μερες που κανεις μην το εχεισ ετσι στο μυαλο σου
    Α. ΣΤηθοσ ομοι τρικεφαλα B.πλατη δικεφαλα Γ.ποδια αυτο δν αλλαζει
    μετα ξαναρχιζεις απο την αρχη μεσα στην βδομαδα δηλ καθε μυικη ομαδα θα γινεται καθε 4-5 μερες
    δηλαδη ξεχνα το δευτερα εχω στηθοσ κτλ

    θα πηγαινει ωσ εξης Α-Β-Γ-Α-Β κτλ
    αν εχεισ αρκετα σετ και ασκησεις ισωςς να μην ειναι καταλληλο το προγραμμα αυτο/
    κανε οπωσ νομιζεις καλυτερο για σενα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώμους Πότε θα κανεις?



    Εγώ δεν λέω Όχι άλλα την συχνότητα δεν την κανεις με σπλιτ..η θα κάνει push pull legs η full body..να κανει σπλιτ και λίγα σετ δλδ θα πηγαίνει Τζιμ να κάνει 8 σετ στήθος και 6 τρικεφαλο δλδ και θα φεύγει?Επίσης παίζει και το ΚΝΣ που πρέπει ξεκουραστεί.. και κάτι ακόμα δεν είναι μο ο οι μύες που γυμναζουμε αλλά και οι συνεργάτες μύες.. Ειδικά για έναν αρχάριο που δεν μπορεί φαντάζομαι να απομόνωσει το στήθος πχ και 100% και σίγουρα θα συμμετέχουν και οι ώμοι του στις πιέσεις..

    Άρα αν θες συχνότητα πας σε full body και γυμναζεις όλο το σώμα 3-4 φορές την εβδομάδα.. αν πας σε σπλιτ Κάνε αυτά που είπες αλλά βάλε και ώμους


    σωστος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 13-01-18 στις 18:51
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-01-18 19:48 #10
    Προεπιλογή
    Λαθος μου ναι ξεχασα ωμους με ποδια.
    Ωραια θα το προσαρμωσω τοτε ευχαριστω πολυ για της συμβουλες και το χρονο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-01-18 20:06 #11
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    jjohny τον καψαμε και εφυγε χοχ
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-01-18 23:51 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    jjohny τον καψαμε και εφυγε χοχ
    Αχχα όντως.. Πιστεύω να κατάλαβε
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-01-18 00:49 #13
    Προεπιλογή
    Χαχχαχα λιγο καηκα να πω την αληθεια αλλα ειπα να τα διαβασω λιγο τι ακριβως το split και αυτα που ειπατε για να μην σας ζαλιζω και εσας να ρωταω τα ιδια.Θα επανελθω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-18 01:26 #14
    Προεπιλογή
    Επανηλθα λοιπον αν ακολουθησω το push pull leg και βαλω μια μερα στηθος τρικεφαλα ωμους μια πλατη δικεφαλα και μια ποδια και 4η μερα ξανα απο την αρχη οπως μου ειπατε.Μου φαινεται καλο.Απλα εχω 5 ασκησεις στηθος + 4 τρικεφαλα + 4 ωμους...Δεν θα ειναι πολλα μαζι;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-01-18 15:50 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο WorkHard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανηλθα λοιπον αν ακολουθησω το push pull leg και βαλω μια μερα στηθος τρικεφαλα ωμους μια πλατη δικεφαλα και μια ποδια και 4η μερα ξανα απο την αρχη οπως μου ειπατε.Μου φαινεται καλο.Απλα εχω 5 ασκησεις στηθος + 4 τρικεφαλα + 4 ωμους...Δεν θα ειναι πολλα μαζι;;
    Ναι πολλά είναι ψάξε βρες πως εκτελείτε ένα pull push legs έχει πολλά προγράμματα στο forum δες πόσα σετ προτείνονται και φτιάξε και το δικό σ..μπορεις να χωρίσεις τις ασκήσεις στα 2 push της εβδομάδας
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία