Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 128
  1. 11-11-10 22:34 #1
    Προεπιλογή Περι σιδεραδικων
    Εχοντας διαβασει απο δω για την συγκεκριμενη κατηγορια γυμναστηριων οτι ειναι πιο πολυ "του ειδους",μπορεις να κανεις ακομπλεξαριστα και ανενοχλητα την γυμναστικη σου,οτι συνηθως παιζει ωραια μουσικη κτλ κτλ,αποφασισα να παω για μια προπονηση δοκιμαστικα σε κανα τετοιο(Καισαριανη στην Αναξαγορας)και αμα δω οτι γουσταρω να γραφτω.

    Οι εντυπωσεις ηταν οι χειροτερες,αλλα λεω οκ μπορει να ετυχε.Παω σε ενα αλλο και η κατασταση ηταν ιδια και απαραλλακτη!

    Με το που πηγα στα ελευθερα βαρη η μποχα ηταν ανυποφορη(μην μου πει κανεις καμια εξυπναδα του στυλ "δεν το ξεραμε να φοραμε κολωνια",δεν μιλαω για υποφερτα πραγματα μιλαω για μποχα,μεχρι να το συνηθισω δεν μπορουσα καλα καλα να ανασανω).Πετσετα δεν ειχε κανενας ουτε για αστειο,οι τουαλετες ηταν σε μακραν χειροτερη κατασταση ακομα και απ τις δημοσιες.

    Και μετα το θεμα των ουρλιαχτων.Προσοχη!!Δεν μιλαω για ουρλιαχτα οταν φτανεις στα ορια σου,μιλαω για ουρλιαχτα στο 60-70% της εντασης!!!(αυτο το καταλαβαινες οταν τους εβλεπες να ανεβαζουν κιλα).Οταν βγηκα εξω νομιζα οτι ειχα παει σε club τοσο που βουιζαν τα αυτια μου.

    Επιπλεον οι αλτηρες ηταν σκουριασμενοι του κερατα.Καταλαβαινω οτι καποιοι αυτο μπορει να το θεωρουν cult-ιλα,αλλα νομιζω θα αναθεωρησουν τις αποψεις τους αμα τους σκασει καμια πλακα στην μουρη οταν π.χ κανουν πουλ οβερ.

    Τελος το θεμα της προπονησης χωρις φανελα.Και γω γουσταρω προπονουμαι ημιγυμνος,αλλα ρε ανθρωπε,δεν θα κανω παγκο ετσι,δεν εχει υποχρεωση ο καθενας που θελει να κανει παγκο μετα απο σενα να ξαπλωσει στην ιδρωτιλα σου.3 παγκους ειχε το πρωτο,5 το δευτερο,ολοι μουσκεμα.

    Τα μονα που αξιζαν απ την ολη φαση ηταν κατι μισοσκισμενες παλιες αφισες στους τοιχους που απεπνεαν μια ωραια ατμοσφαιρα,και η μουσικη,που κυμαινοταν απο street punk tων '80ς-90ς μεχρι πρωιμο death(Possessed κτλ)

    Εν κατακλειδι,χιλιες φορες καλυτερα στα trendy γυμναστηρια με τις κυρατσες και τον Χατζηγιαννη,παρα αυτο το πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-11-10 22:39 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχοντας διαβασει απο δω για την συγκεκριμενη κατηγορια γυμναστηριων οτι ειναι πιο πολυ "του ειδους",μπορεις να κανεις ακομπλεξαριστα και ανενοχλητα την γυμναστικη σου,οτι συνηθως παιζει ωραια μουσικη κτλ κτλ,αποφασισα να παω για μια προπονηση δοκιμαστικα σε κανα τετοιο(Καισαριανη στην Αναξαγορας)και αμα δω οτι γουσταρω να γραφτω.

    Οι εντυπωσεις ηταν οι χειροτερες,αλλα λεω οκ μπορει να ετυχε.Παω σε ενα αλλο και η κατασταση ηταν ιδια και απαραλλακτη!

    Με το που πηγα στα ελευθερα βαρη η μποχα ηταν ανυποφορη(μην μου πει κανεις καμια εξυπναδα του στυλ "δεν το ξεραμε να φοραμε κολωνια",δεν μιλαω για υποφερτα πραγματα μιλαω για μποχα,μεχρι να το συνηθισω δεν μπορουσα καλα καλα να ανασανω).Πετσετα δεν ειχε κανενας ουτε για αστειο,οι τουαλετες ηταν σε μακραν χειροτερη κατασταση ακομα και απ τις δημοσιες.

    Και μετα το θεμα των ουρλιαχτων.Προσοχη!!Δεν μιλαω για ουρλιαχτα οταν φτανεις στα ορια σου,μιλαω για ουρλιαχτα στο 60-70% της εντασης!!!(αυτο το καταλαβαινες οταν τους εβλεπες να ανεβαζουν κιλα).Οταν βγηκα εξω νομιζα οτι ειχα παει σε club τοσο που βουιζαν τα αυτια μου.

    Επιπλεον οι αλτηρες ηταν σκουριασμενοι του κερατα.Καταλαβαινω οτι καποιοι αυτο μπορει να το θεωρουν cult-ιλα,αλλα νομιζω θα αναθεωρησουν τις αποψεις τους αμα τους σκασει καμια πλακα στην μουρη οταν π.χ κανουν πουλ οβερ.

    Τελος το θεμα της προπονησης χωρις φανελα.Και γω γουσταρω προπονουμαι ημιγυμνος,αλλα ρε ανθρωπε,δεν θα κανω παγκο ετσι,δεν εχει υποχρεωση ο καθενας που θελει να κανει παγκο μετα απο σενα να ξαπλωσει στην ιδρωτιλα σου.3 παγκους ειχε το πρωτο,5 το δευτερο,ολοι μουσκεμα.

    Τα μονα που αξιζαν απ την ολη φαση ηταν κατι μισοσκισμενες παλιες αφισες στους τοιχους που απεπνεαν μια ωραια ατμοσφαιρα,και η μουσικη,που κυμαινοταν απο street punk tων '80ς-90ς μεχρι πρωιμο death(Possessed κτλ)

    Εν κατακλειδι,χιλιες φορες καλυτερα στα trendy γυμναστηρια με τις κυρατσες και τον Χατζηγιαννη,παρα αυτο το πραγμα.

    αν εισαι θεσσαλονικη μπορω να σ ου πω γυμναστηρια καθαρα και για προπονηση και οχι μοντερνα λες και θα κανεις πασαρελα...
    αλλα αυτα τα εχουν....αλλα δεν ειναι ολα ετσι...αναλογα τον ιδιοκτητη λεω εγω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-11-10 22:47 #3
    Προεπιλογή
    Οχι Αθηνα μενω.
    Μακαρι να ειναι αναλογα τον ιδιοκτητη,αλλα τετοια συμπτωση και τα 2 ολοιδια?!?!

    Στην τελικη το μονο που θελω ειναι να τηρουνται καποιοι βασικοι κανονες υγιεινης και να μην ειναι προπολεμικοι οι αλτηρες και δεν ξερεις απο που θα σου ρθει.Δεν ζηταω και να λαμπει απο καθαριοτητα,καποια στοιχειωδη πραγματα ζηταω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-11-10 22:55 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι Αθηνα μενω.
    Μακαρι να ειναι αναλογα τον ιδιοκτητη,αλλα τετοια συμπτωση και τα 2 ολοιδια?!?!

    Στην τελικη το μονο που θελω ειναι να τηρουνται καποιοι βασικοι κανονες υγιεινης και να μην ειναι προπολεμικοι οι αλτηρες και δεν ξερεις απο που θα σου ρθει.Δεν ζηταω και να λαμπει απο καθαριοτητα,καποια στοιχειωδη πραγματα ζηταω.
    ε σιγα αθηνα εισαι και δεν θα βρεις...αυνατον...οι 8 στους δεκα ιδιοκτητες δεν νοιαζονται.,...οποτε μην ζητας πολλα...αλλα θα βρεις δεν υπαρχει περιπτωση...ρωτα εδω τα παιδια απο αθηνα και θα σου πουν...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-11-10 22:55 #5
    Προεπιλογή
    στη θεσσαλονικη εχει τετοια γυμναστηρια(σιδεραδικα)?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-11-10 23:00 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο av_dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη θεσσαλονικη εχει τετοια γυμναστηρια(σιδεραδικα)?
    ναι ρε παιδια....αλλα πες μου λιγο...οταν λες σιδεραδικο τι εννοεις????
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-11-10 23:14 #7
    Προεπιλογή
    Και τι σας πειραζει αν το γυμναστηριο ειναι πασαρελα? Και τι αμα εχει παρκε και μαυρα μαρμαρα? και τι αμα εχει καινουριους καθρεφτες ,συγχρονα καθαρα οργανα ,καινουριες τηλεορασεις και καθε 10 επτα περναει η καθαριστρια????Μηπως δεν βγαίνουν οι επαναλήψεις σας η δεν βοηθιέσται στον ογκο???? Δλδ μολις πάισει και το τελευταιο διατηρηταιο κτιριο που φιλοξενει γυμναστηριο 30ετιας θα διαλυθει ο κοσμος του bodybuilding???? Κινδυνευετε μηπως να χαρακτηριστείται ως gay ??? Τρεντυ ? τι ?Ελεος , μακαρι καθε χωρος που με φιλοξενει να ιεναι συγχρονος καθαρος με γουστο και περιποιημένος. Ας κάνει δίπλαμου η θειτσα στεπερ για ανορθωση γλουτων,οσο την ενοχλω με ενοχλει !Η μονη ενσταση μου ειναι η μουσικη !


    Υ.Γ. Κοιταξτε μην στραβώσει κανεις με το ειρωνικο υφος στο ποστ ε, μεταξυ σοβαρου και αστειου τα λέω.
    Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των
    ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
    Καβάφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-11-10 23:23 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε παιδια....αλλα πες μου λιγο...οταν λες σιδεραδικο τι εννοεις????


    οταν λεω σιδεραδικο εγω εννοω καποια γυμναστηρια τα οποια εχουν περοσσοτερα ελευθερα,συνηθως ειναι πιο μικρα,με λιγοτερες γυναικες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-11-10 23:51 #9
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Την υγεία μας να έχουμε να γυμναζόμαστε όλοι , και οι φιτνες και οι σκληροπυρηνικοί χωρούν στον ίδιο χωρό , αρκεί να έχουν τρόπους και συναίσθηση. Λίγη καλή διάθεση να υπάρχει. Αλλιώς υπάρχει και η λύση της γυμναστικής στο σπίτι ή σε εξωτερικούς χώρους. Δεν χρειάζεται να κάνεις σε σιδεράδικο για να έχεις "σκληροπυρηνικό" σώμα , απλά καμία σχέση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-11-10 23:54 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την υγεία μας να έχουμε να γυμναζόμαστε όλοι , και οι φιτνες και οι σκληροπυρηνικοί χωρούν στον ίδιο χωρό , αρκεί να έχουν τρόπους και συναίσθηση. Λίγη καλή διάθεση να υπάρχει. Αλλιώς υπάρχει και η λύση της γυμναστικής στο σπίτι ή σε εξωτερικούς χώρους. Δεν χρειάζεται να κάνεις σε σιδεράδικο για να έχεις "σκληροπυρηνικό" σώμα , απλά καμία σχέση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-11-10 00:01 #11
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Εγω θα ηθελα να ειμαι σε ενα γυμναστηριο οπως το colosseum στο fullerton που ειναι καργαλουξ και να εχει μεσα hardcoreαδες.Δλδ να ειναι το γυμναστηριο καθαρο με ολα τα κομφορ αλλα να μπορεις να πετας τη μπαρα οταν κανεις προβολες πχ,η να πετας τους αλτηρες μετα απο ενα σετ πιεσεων στηθους.

    Ειναι σπαστικο να μη μπορεις να γυμναστεις ελευθερα.Η η μουσικη,μεγαλο θεμα!!Δε μπορεις να γυμναζεσαι με χατζηγιαννη οπως και να το κανουμε.Βαλε κατι σκληρο,η κανενα GOA,trance,rave στη χειροτερη.Μερακι εχω να κανω προπονηση με prodigy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-11-10 00:03 #12
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Σε ένα καλό σιδεράδικο είχα κάνει προπόνηση όταν πήγα στον Βόλο να γνωρίσω τον Μανώλη Καραμανλάκη!Καθίσαμε στο μαγαζί του και μετά λέμε δεν κάνουμε και μία προπόνηση μαζί?

    Πήγαμε στο γυμναστήριο που έκανε ο Μανώλης,το οποίο ονομαζόταν KIM και ο ένας από τους ιδιοκτήτες είχε πάρει μέρος σε αγώνες ΒΒ.
    Μιλάμε για ένα κτίριο με 2 ορόφους,ένας όπως έμπαινες και ο άλλος ήταν υπόγειο!Πάνω ήταν κυρίως τα μηχανήματα και τα όργανα αερόβιας και κάτω στο υπόγειο ήταν κυρίως ελεύθερα βάρη αλλά και μηχανήματα-τροχαλίες βαριάς κατασκευής!Όλα ήταν ως επί το πλείστον αρκετά σκουριασμένα αλλά 100% λειτουργικά και τα μηχανήματα είχαν πολλές πλάκες βάρους!

    Το υπόγειο μεγάλος χώρος,λίγο σκοτεινό,με πολλά κιλά διαθέσιμα και είχε αυτή τη μυρωδιά του σίδερου!
    Όπως μου είπε ο Μανώλης,το υπόγειο είχε πλυμμηρίσει λόγω μιάς μεγάλης βροχόπτωσης των προηγούμενων ημερών!Απ'ότι κατάλαβα είχε πλυμμηρίσει αρκετές φορές ο χώρος,γι'αυτό και είχαν σκουριάσει μερικά όργανα και μπάρες!

    Κάναμε πλάτη εκείνη τη μέρα,το μόνο που ακουγόταν ήταν οι 20άρες πλάκες που χτυπούσαν μεταξύ τους στις άρσεις θανάτου!

    Το θυμάμαι ακόμη σαν τώρα!!!

    Κρίμα όμως,γιατί αυτό το γυμναστήριο άλλαξε ιδιοκτήτη και επίσης άλλαξε και διαμόρφωση εντελώς!Νομίζω ήταν το πιό hardcore gym που έχω δεί ως τώρα!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-11-10 00:10 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο av_dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λεω σιδεραδικο εγω εννοω καποια γυμναστηρια τα οποια εχουν περοσσοτερα ελευθερα,συνηθως ειναι πιο μικρα,με λιγοτερες γυναικες.
    οι γυναικες τι σε πειραξαν παλι?αχχαχαχα...υπαρχουν αρκετα...και με καλη φιλικη ατμοσφαιρα...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την υγεία μας να έχουμε να γυμναζόμαστε όλοι , και οι φιτνες και οι σκληροπυρηνικοί χωρούν στον ίδιο χωρό , αρκεί να έχουν τρόπους και συναίσθηση. Λίγη καλή διάθεση να υπάρχει. Αλλιώς υπάρχει και η λύση της γυμναστικής στο σπίτι ή σε εξωτερικούς χώρους. Δεν χρειάζεται να κάνεις σε σιδεράδικο για να έχεις "σκληροπυρηνικό" σώμα , απλά καμία σχέση.

    δεν εχει σημασια το που θα κανεις προπονηση....αλλα το να ΚΑΝΕΙς...!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-11-10 00:18 #14
    Προεπιλογή
    [QUOTE=gym;274540]οι γυναικες τι σε πειραξαν παλι?αχχαχαχα...υπαρχουν αρκετα...και με καλη φιλικη ατμοσφαιρα...




    δεν το ειπα σαν κατι καλο το οτι λειπουν οι γυναικες.αντιθετως!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-11-10 00:23 #15
    Προεπιλογή
    Aυτα που ειπε ο Eddie.

    Δεν ειπε κανενας οτι στο σιδεραδικο γινεσαι hardcorιλας,απλα ρε παιδια τουλαχιστον ακομα και σε αυτα υπηρχε καποια ελευθερια(περαν του πρεποντος βεβαια,αφου ο καθενας εκανε οτι του καβ**νε).
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία