Θέμα: BCAA (Warriorlab)

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 63
  1. 28-06-10 19:31 #1
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή BCAA (Warriorlab)





    Τα BCAA είναι τα σημαντικότερα συστατικά των πρωτεϊνών των μυών.
    Το BCAA αποτελείται από τα τρία Αμινοξέα Διακλαδισμένης Αλυσίδας που είναι η Λευκίνη, Βαλίνη και η Ισολευκίνη. Η συντομογραφία BCAA σημαίνει Branched Chain Amino Acids (Αμινοξέα Διακλαδισμένης Αλυσίδας).

    Αυτά τα αμινοξέα απαιτούνται για τη συντήρηση του μυϊκού ιστού και επίσης φαίνεται να συντηρούν τα αποθέματα γλυκογόνου.

    Τα BCAA δεν μπορούν να παραχθούν από το ανθρώπινο σώμα, γι' αυτό θα πρέπει να λαμβάνονται από τροφές ή συμπληρώματα. Τα BCAA διαφέρουν από τα άλλα αμινοξέα γιατί μεταβολίζονται στους μύες και όχι στο συκώτι.

    Η προπόνηση με βάρη αυξάνει την ανάγκη BCAA γιατί μπορούν να εμποδίσουν τη διάσπαση του μυϊκού ιστού που προκαλείται από την εντατική προπόνηση και είναι απαραίτητη για τη δημιουργία νέας μυϊκής μάζας.

    Εάν λαμβάνονται πριν από την προπόνησή σας, τα BCAA συμβάλλουν στην αποτροπή της διάσπασης της πρωτεΐνης των μυών κατά την άσκηση, ενώ λαμβανόμενα μετά την άσκηση, μεγιστοποιούν τη σύνθεση πρωτεΐνης

    εψαξα στο φυρμ και δεν βρικα να μιλατε καθολου για αυτο .... εινε καλο ?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-10 19:58 #2
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εψαξα στο φυρμ και δεν βρικα να μιλατε καθολου για αυτο .... εινε καλο ?
    Τι εννοείς...???
    Εγώ θα επικεντρωνόμουν στο brand, αν είναι αξιόπιστο.
    Το σκεύασμα, αν είναι έτσι όπως τα λέει η ετικέτα, είναι κλασσικό BCAA (2:1:1).
    Η τιμή του αν επιτρέπεται...???? Νομίζω ότι είναι στο XTR... σωστά...???
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-10 20:03 #3
    Προεπιλογή
    δεν ξερω ,αλλα ενδιαφερομαι και εγω για αυτο το προιον να μαθω
    Το γάλα από μικρό με έκανε παληκάρι και ο γαλατάς της γειτονιάς αγόρασε Ferrari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-06-10 20:12 #4
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    25 ευρο λεει ... στο εχτ ... λεει τπτ ή υπάρχει τπτ αλλο καλιτερο ... ? να το χρισιμοπιω με whey 100% θελω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-06-10 20:18 #5
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    κανενασ εμπιροσ να απαντιση εδω... εινε καλο αυτο .... περνω κ μια προτεινη 100% και θελω καλιτερα αποτελεσματα .. να παρω και αυτα τα βcaa η εχετε να προτινετε τπτ καλιτερω ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-06-10 21:01 #6
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    έλεος, μία εβδομάδα ασχολείσαι με βάρη, θες να πάρεις αμινοξέα? Δε καταλαβαίνω ποιός ο λόγος...

    πάντως εγώ τη συγκεκριμένη εταιρεία τη θεωρώ λιγάκι άγνωστη. Θα κατεφευγα σε πιο στανταρ λύσεις...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-06-10 00:13 #7
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    έλεος, μία εβδομάδα ασχολείσαι με βάρη, θες να πάρεις αμινοξέα? Δε καταλαβαίνω ποιός ο λόγος...

    πάντως εγώ τη συγκεκριμένη εταιρεία τη θεωρώ λιγάκι άγνωστη. Θα κατεφευγα σε πιο στανταρ λύσεις...
    αγνωστη??? καλα οκ.... τι εχεισ να μου προτινεις σε σκονη γιατι να καταπενο χαπακια δεν μπορω ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-10 00:41 #8
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγνωστη??? καλα οκ.... τι εχεισ να μου προτινεις σε σκονη γιατι να καταπενο χαπακια δεν μπορω ...
    Δε μπορώ να σου προτείνω αμινοξέα γιατί δε τα έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής, δε τα χρειάστηκα!

    Ρε Κώστα σοβαρά τώρα σκέφτεσαι να πάρεις αμινοξέα? Με ποιά λογική δε καταλαβαίνω...ξέρεις που χρησιμευουν και γιατί τα χρησιμοποιούμε? Κυρίως ποιό στόχο μας βοηθούν να πετύχουμε? Τι τα χρειάζεται ο οργανισμός?
    Νομίζω ότι έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα. Εσύ με το ρυθμό που πας την άλλη εβδομάδα θα ζητάς να σου προτείνουμε συνδυασμό κρεατίνης-ΝΟ (μη σου βάζω και ιδέες γιατί βλέπω ότι είσαι επιρεπής).

    Τα αμινοξέα δε τα χρειάζεσαι, αν θες να δώσεις τα λεφτά σου επειδή νομίζεις πως τα χρειάζεσαι ας σου προτείνει κάποιος άλλος ποια να πάρεις. Αλλά ηρέμησε λίγο. 16 χρονών είσαι και προπάντων δε ξέρεις καλά καλά να πιάνεις τον αλτήρα, ασχολείσαι πολύ λίγο για να σε προβληματίζουν τα συμπληρώματα. Δεν είναι μαγικές σκόνες...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-10 00:45 #9
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορώ να σου προτείνω αμινοξέα γιατί δε τα έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής, δε τα χρειάστηκα!

    Ρε Κώστα σοβαρά τώρα σκέφτεσαι να πάρεις αμινοξέα? Με ποιά λογική δε καταλαβαίνω...ξέρεις που χρησιμευουν και γιατί τα χρησιμοποιούμε? Κυρίως ποιό στόχο μας βοηθούν να πετύχουμε? Τι τα χρειάζεται ο οργανισμός?
    Νομίζω ότι έχεις καταλάβει λάθος κάποια πράγματα. Εσύ με το ρυθμό που πας την άλλη εβδομάδα θα ζητάς να σου προτείνουμε συνδυασμό κρεατίνης-ΝΟ (μη σου βάζω και ιδέες γιατί βλέπω ότι είσαι επιρεπής).

    Τα αμινοξέα δε τα χρειάζεσαι, αν θες να δώσεις τα λεφτά σου επειδή νομίζεις πως τα χρειάζεσαι ας σου προτείνει κάποιος άλλος ποια να πάρεις. Αλλά ηρέμησε λίγο. 16 χρονών είσαι και προπάντων δε ξέρεις καλά καλά να πιάνεις τον αλτήρα, ασχολείσαι πολύ λίγο για να σε προβληματίζουν τα συμπληρώματα. Δεν είναι μαγικές σκόνες...
    οκ .... μια whey μια στωστη προπονιση και μια σωστη διατροφη μου φτανουν νομιζω.... ω3 τπτ τετιο χρειαζομαι ακομα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-06-10 00:45 #10
    Προεπιλογή
    εγώ παίρνω τα συγκεκριμένα βσαα και το μόνο που μπορώ να σου πω είναι οτι η γεύση τους είναι σα να πίνεις πυρηνικά απόβλητα αλεσμένα με λίγο κονίαμα. δεν έχω δοκιμάσει άλλα βσαα αλλά νομίζω οτι και άλλα έχουν το ίδιο πρόβλημα οπότε ίσως να μην έχει να πει κάτι αυτό. εγώ τα παίρνω μαζί σε μπουκαλάκι νερό με τους ηλεκτρολύτες της ινκοσπορ για να έχει γεύση που να πίνεται. κατά τα άλλα η τιμή είναι καλή και η εταιρία εντελώς άγνωστη. ο καθένας κάνει τις επιλογές του
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-06-10 00:50 #11
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ .... μια whey μια στωστη προπονιση και μια σωστη διατροφη μου φτανουν νομιζω.... ω3 τπτ τετιο χρειαζομαι ακομα ?
    Τα αναφέρεις με λάθος σειρά! Σωστή διαροφή, σωστή προπόνηση και καμια whey η οποία στο επίπεδο και στην ηλικία που είσαι δε σου χρειάζεται αλλά πίνε τη έτσι να σου φύγει, για το placebo(η οποία περιέχει και BCAA μέσα ). Αν ήξερες τι παίρνεις δε θα κάναμε αυτή τη συζήτηση τώρα...
    Τα ω3 απο καρύδια, ψάρια.

    και κλείνουμε το οφ εδώ.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-06-10 00:52 #12
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αναφέρεις με λάθος σειρά! Σωστή διαροφή, σωστή προπόνηση και καμια whey(η οποία περιέχει και BCAA μέσα
    Αν ήξερες τι παίρνεις δε θα κάναμε αυτή τη συζήτηση τώρα...
    Τα ω3 απο καρύδια, ψάρια.

    και κλείνουμε το οφ εδώ.
    πιες whey εχουν βcaa μεσα??? γιαυτο μερικοι δεν περνουν καθολου βcaa ξεχοριστα .εδο εξιγουνται ολα ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-06-10 00:56 #13
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstas25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιες whey εχουν βcaa μεσα??? γιαυτο μερικοι δεν περνουν καθολου βcaa ξεχοριστα .εδο εξιγουνται ολα ....
    Όλες σχεδόν (δεν έχω δει καμία που να μην έχει). Γράφει από πίσω το προφιλ αμινοξέων...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-06-10 01:06 #14
    Προεπιλογή
    η πρωτη εταιρια συμπληρωματων που ξεκινησα με τα ββασικα συμπληρωματα ηταν αυτη αλλα δε δοκιμασα ποτε τα αμινο της..
    οτι καταναλωσα καλο μου φανηκε παντως.. ειδα διαφορες. επισης πολυ καλη τιμη σε ολα τα σκευασματα.
    ειναι μια εταιρια την οποια την προωθει πολυ το xtr καθως απ οσο ξερω ειναι μαλλον δικη τους, καθως επισης εχω ακουσει κ μερικες φημες οτι τα προιοντα βγαινουν απο το εργοστασιο της optimum nutrition.. αλλα μαλλον οι ιδιοι εμποροι τ xtr τις βγαζουν μπας και πουλησουν καμια whey..
    τωρα για σενα που εισαι αρχαριος οπως αναφερθηκε.. σε γενικες γραμμες οτι και να κανεις αποτελεσματα θα δεις.. χεχε, αλλα καλο ειναι να βαλεις στοχο μια καλη διατροφη με πολλα γευματα, σωστη προπονηση και ξεκουραση παν απ ολα! δοξα το θεο μικρος εισαι και η τεστοστερονη σου και η φυσικη αυξητικη ορμονη σου ειναι στο zenith.. οποτε μπορεις να ββασιστεις σε αυτα για αρκετο καιρο ακομα.. αυτα.. καλη αρχη μαν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-06-10 01:13 #15
    Το avatar του χρήστη kwstas25

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Metsovo
    Μηνύματα
    477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    .. αυτα.. καλη αρχη μαν!
    ευχαριστω φιλε .... να σε καλα ....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία