Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 72
  1. 08-10-15 13:20 #46
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    φοβερός! αν είσαι έτσι με τόσο λίγο καιρό ενασχόλησης φαντάσου σε 2-3 χρόνια.
    Εγώ πιστεύω μπορείς άνετα να πιάσεις τα 74-75 και να σαι μπόμπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-10-15 13:36 #47
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φοβερός! αν είσαι έτσι με τόσο λίγο καιρό ενασχόλησης φαντάσου σε 2-3 χρόνια.
    Εγώ πιστεύω μπορείς άνετα να πιάσεις τα 74-75 και να σαι μπόμπα.
    Σε ευχαριστώ πολύ λίλα Και εγώ σαν αρχικο στοχο το 75αρι ειχα στο μυαλο μου αλλά θαρρω πως θα γεμισω πολύ λιπος, θα μου πάρει και κανα 7μηνο να βαλο τα αλλα 7 κιλακια αλλά το ποστ σου μου δινει ελπίδες
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-10-15 13:40 #48
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    7 μήνες είναι λίγοι για να βάλεις τόσα κιλά. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι σε 1 με 1μισι χρόνο θα μπορείς να είσαι 75 κιλά στεγνός, κρίνοντας απ το σκαρί σου.
    Οι περισσότεροι χρειάζονται αρκετά χρόνια για να καταφέρουν αυτά τα στατς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-15 13:44 #49
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    7 μήνες είναι λίγοι για να βάλεις τόσα κιλά. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι σε 1 με 1μισι χρόνο θα μπορείς να είσαι 75 κιλά στεγνός, κρίνοντας απ το σκαρί σου.
    Οι περισσότεροι χρειάζονται αρκετά χρόνια για να καταφέρουν αυτά τα στατς.
    Τωρα είμαι 68 και ελεγα για κανα κιλο τον μηνα μιας και από την αρχη πανω κατω 1 κιλο εβαζα, αλλά τωρα τα 7 κιλά σε 7 μηνες είναι πολύ? δηλαδή για ποσο να στοχευω μισο κιλο τον μηνα για να τα βαλω σε 1-1,5 χρονο όπως λες? Ισως να ευθυνεται εν μερη το γεγονος ότι δεν είμαι και ψηλος..
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-15 13:51 #50
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    το οτι δεν εισαι ψηλος ειναι υπερ σου στη προκειμένη. Δε θα βαλεις ολα τα κιλα με την ιδια ταχυτητα, η καμπύλη αύξησης βάρους έχει φθίνοντα ρυθμό. 7 κιλά σε 7 μήνες είναι πολλά για να μη λιπώσεις, αλλά πάντα μπορείς να δοκιμάσεις και αν δεις οτι το παράκανες να κάνεις μια δίαιτα και να ξαναπέσεις.
    Εγώ θα λεγα να μην προσπαθήσεις να τα βάλεις σε λιγότερο από χρόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-10-15 13:56 #51
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι δεν εισαι ψηλος ειναι υπερ σου στη προκειμένη. Δε θα βαλεις ολα τα κιλα με την ιδια ταχυτητα, η καμπύλη αύξησης βάρους έχει φθίνοντα ρυθμό. 7 κιλά σε 7 μήνες είναι πολλά για να μη λιπώσεις, αλλά πάντα μπορείς να δοκιμάσεις και αν δεις οτι το παράκανες να κάνεις μια δίαιτα και να ξαναπέσεις.
    Εγώ θα λεγα να μην προσπαθήσεις να τα βάλεις σε λιγότερο από χρόνο.
    Καταλαβα, δηλαδή οσο παιρνεις μυικα κιλά τοσο δύσκολα γινεται για να βαλεις άλλα, τότε θα το πάω έτσι αν είναι να βάλω 7 κιλάκια σε 1 χρονο αν και με τις γαμω θερμιδες είναι πολύ μπέρδεμα να ξέρω ότι θα βάζω συγκεκριμενο βάρος ανα μήνα συμπεριλαμβανομενου και διαφορα νερα που θα αποκτήσω καθως προχωραω, οωπς και να έχει αν δω ότι λιπωνω πολύ θα το γυρισω υπο να κατεβω και να ξαναρχισω από την αρχη .
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-10-15 14:38 #52
    Προεπιλογή
    Φίλε εντάξει ότι κ να πούμε είναι λίγο , ναι μεν είχες όλες τις προυποθέσεις κ σε πολύ καλό βαθμό αλλά μέσα σε 4 μήνες αυτό π κατάφερες είναι υπερβολικά πολύ καλό ... Επειδή κ γω θα αρχίσω υπερθερμιδική τώρα κ πάνω κάτω είμαστε ίδιο ύψος ίδια κιλά μπορείς ν μ πείς τον BMR σου , τις θερμίδες συντήρησης σου κ + ΠΟΣΕΣ φόρτωσες για αυτούς τους μήνες π έκανες αυτό το μικρό θαυματάκι ; Ετσι μια γενική εικόνα να χουμε ... Κ πάλι χίλια μπράβο απο μένα , αξιοζήλευτος κ γαμάτα γονίδια ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-10-15 14:44 #53
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Γενικά είναι πολύ δύσκολο και πρακτικά μη εφικτό να υπολογίσεις πόσες θερμίδες θες για τα Χ κιλά που θες να βάλεις στους Ψ μήνες.
    Το καλύτερο είναι το βλέποντας και κάνοντας.
    Τρώς σχετικά υπερθερμιδικά. Αν πάνω στο μήνα έχεις λιπώσει κόβεις θερμίδες για ένα διάστημα και πάλι απ την αρχή.
    Αυτό μπορείς να το κάνεις σε εβδομαδιαία ή και ημερίσια βάση (μία υπερθερμιδικά, μία υπό, μία υπερ, μία υπο)
    Οτι μάζα είναι να μπεί θα μπεί, είτε βάλεις 100 γραμμάρια λίπος είτε 10 κιλά, οπότε δεν έχει νόημα να μπουκώνεσαι στο φαί για να ανεβάσεις γρήγορα το βάρος σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-10-15 15:09 #54
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Makros24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε εντάξει ότι κ να πούμε είναι λίγο , ναι μεν είχες όλες τις προυποθέσεις κ σε πολύ καλό βαθμό αλλά μέσα σε 4 μήνες αυτό π κατάφερες είναι υπερβολικά πολύ καλό ... Επειδή κ γω θα αρχίσω υπερθερμιδική τώρα κ πάνω κάτω είμαστε ίδιο ύψος ίδια κιλά μπορείς ν μ πείς τον BMR σου , τις θερμίδες συντήρησης σου κ + ΠΟΣΕΣ φόρτωσες για αυτούς τους μήνες π έκανες αυτό το μικρό θαυματάκι ; Ετσι μια γενική εικόνα να χουμε ... Κ πάλι χίλια μπράβο απο μένα , αξιοζήλευτος κ γαμάτα γονίδια ...
    Συμφωνω 100% σε αυτά που σου έγραψε η λίλα παραπάνω, μην κάτσεις και φάς τοσες θερμιδες διοτι εγώ δεν έχω και καθιστική δουλεια εξού και αυτές οι θερμιδες φιλε.

    Οσον αφορά αυτα που με ρωτας βεβαια και μπορώ να τα ποστάρω ακριβως κιωλας μιας και κραταω ημερολογιο, παρολαυτα, δεν νομιζω να εισαι στις ιδιες θερμιδες με μενα, αλλά μπορεί να εισαι και λιγοτερο δραστήριος και να χρειαστείς λιγοτερες θερμιδες.

    Κάπως έτσι ξεκινησα:

    17/6 εκανα εγγραφη σε γυμναστηριο οπου ειχα κανει και πρωινο ζυγισμα με άδειο στομαχι και από εκει και έπειτα ζυγιζομουν ανα εβδομαδα την ιδια μερα και πάντα πρωι:

    παμε

    17/6 64.2 θερμιδες 4200 (για να φθάσω σε αυτό το νουμερο ειχα κανει περιπου ένα μηνα δοκιμες για να βρω το νουμερο (ξεκινησα με 2800 δεν επερνε, επειτα πήγα στις 3000.. δεν επερνα... μετα ανεβασα άλλες 500 πηγα στις 3500.. δεν επερνα.. επειτα άλλες 500 παμε στις 4000 οπου επερνα περιπου 200 γραμμαρια καπου εκει και από εκει και περα ανεβασα άλλες 200 και πηγα στις 4200. αnyway παμε παρακάτω

    24/6 64.5

    2/7 64.9

    9/7 65.3

    17/7 65.5

    24/7 65.9

    31/7 66,2

    7/8 66,7

    14/8 67.1

    21/8 67.2

    Apo εδώ και στο εξης ανεβασα τις θερμιδες στις 4500

    28/8 67.6

    5/9 68.1


    Tα γευματα μου ηταν επισης τελειως μονοτονα και τιποτα ακραιο ως προς ετοιμασια κλπ..

    Τα 2 στανταρ γευματα(πρωινο+δεκατιανο) μου ηταν 10 ολοκληρα αυγα +100 γραμμαριιa βρώμη+300 μλ γαλα το ποστ workout που είχα ολους αυτους τους μήνες ήταν 200 γραμμαρια γιαουρτι 2% + 1 σκουπ γουει concetrate + 100 γραμμαρια βρώμη+56 γραμμαρια Peanuts και τα υπολοιπα 2 γευματα ηταν 150 γραμμαρια κοτοπουλο/κιμαδες/μοσχαρι + υδατάνθρακας + λαχανο+μαρουλι με μια κ.σ λάδι) αυτό ηταν το πάνω κάτω διατροφικο μου πλάνο αυτους του μήνες.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-10-15 15:11 #55
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    σε σένα τα γραψα φεθ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-10-15 15:14 #56
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε σένα τα γραψα φεθ
    όπως και να έχει συμφωνω γιατι είναι σπαστικο και δεν ξέρεις ποσο θα καψεις ανα ημερα , ειδικά τις πρωτες μέρες που πειραματιζομουν και ειχα σχετικά υψηλες θερμιδες εβλεπα πως αντι να πάρω η ζυγαρια έπεφτε και αρχιζα να πιστευω ότι εχω καποιο ιατρικο πρόβλημα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-10-15 19:39 #57
    Προεπιλογή
    Καλά Feth εννοείται πως δν σε ρώτησα για να προσαρμόσω τα δικά σου νούμερα στα δικά μου πλάνα , απλώς επειδή εμφανώς αυτό που προσπάθησες το πετυχες ήθελα να δω πως κινήθηκες , με πιάνεις φαντάζομαι ... εγω πχ δν υπάρχει περίπτωση να περάσω τις 3500 χιλιάδες τρώγωντας καθαρά κ σωστά
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-10-15 19:48 #58
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Σε καταλαβαινω αδερφε, άπλα ο μονος λογος που το ανεφερα είναι ότι δεν θα ηθελα να ακολουθήσεις τις ιδιες θερμιδες και να γεμισεις λίπος διοτι ισως να ησουν πολύ παραπάνω από οσο επρεπε!
    Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς ειτε από αποψη διατροφης μου ειτε προπονηση μπορεις να με ρωτήσεις ελευθερα φιλος!!

    και μια από πισω

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 08-10-15 στις 19:56
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-10-15 20:52 #59
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    μπραβο φεθακο
    εγω τι να πω τωρα?τα ειπαν ολα τα παιδια!!καλη συνεχεια και με περισσοτερο μυικο ιστο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-10-15 21:08 #60
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω 100% σε αυτά που σου έγραψε η λίλα παραπάνω, μην κάτσεις και φάς τοσες θερμιδες διοτι εγώ δεν έχω και καθιστική δουλεια εξού και αυτές οι θερμιδες φιλε.

    Οσον αφορά αυτα που με ρωτας βεβαια και μπορώ να τα ποστάρω ακριβως κιωλας μιας και κραταω ημερολογιο, παρολαυτα, δεν νομιζω να εισαι στις ιδιες θερμιδες με μενα, αλλά μπορεί να εισαι και λιγοτερο δραστήριος και να χρειαστείς λιγοτερες θερμιδες.

    Κάπως έτσι ξεκινησα:

    17/6 εκανα εγγραφη σε γυμναστηριο οπου ειχα κανει και πρωινο ζυγισμα με άδειο στομαχι και από εκει και έπειτα ζυγιζομουν ανα εβδομαδα την ιδια μερα και πάντα πρωι:

    παμε

    17/6 64.2 θερμιδες 4200 (για να φθάσω σε αυτό το νουμερο ειχα κανει περιπου ένα μηνα δοκιμες για να βρω το νουμερο (ξεκινησα με 2800 δεν επερνε, επειτα πήγα στις 3000.. δεν επερνα... μετα ανεβασα άλλες 500 πηγα στις 3500.. δεν επερνα.. επειτα άλλες 500 παμε στις 4000 οπου επερνα περιπου 200 γραμμαρια καπου εκει και από εκει και περα ανεβασα άλλες 200 και πηγα στις 4200. αnyway παμε παρακάτω

    24/6 64.5

    2/7 64.9

    9/7 65.3

    17/7 65.5

    24/7 65.9

    31/7 66,2

    7/8 66,7

    14/8 67.1

    21/8 67.2

    Apo εδώ και στο εξης ανεβασα τις θερμιδες στις 4500

    28/8 67.6

    5/9 68.1


    Tα γευματα μου ηταν επισης τελειως μονοτονα και τιποτα ακραιο ως προς ετοιμασια κλπ..

    Τα 2 στανταρ γευματα(πρωινο+δεκατιανο) μου ηταν 10 ολοκληρα αυγα +100 γραμμαριιa βρώμη+300 μλ γαλα το ποστ workout που είχα ολους αυτους τους μήνες ήταν 200 γραμμαρια γιαουρτι 2% + 1 σκουπ γουει concetrate + 100 γραμμαρια βρώμη+56 γραμμαρια Peanuts και τα υπολοιπα 2 γευματα ηταν 150 γραμμαρια κοτοπουλο/κιμαδες/μοσχαρι + υδατάνθρακας + λαχανο+μαρουλι με μια κ.σ λάδι) αυτό ηταν το πάνω κάτω διατροφικο μου πλάνο αυτους του μήνες.
    κατσε κατι δεν καταλαβα εννοεις οτι ετρωγες 20 αυγα βραστα την μερα 200 γραμμαρια βρωμη και 600 ml γαλα σε πρωινο δεκατιανο η παει δια του δυο δηλαδη πεντε αυγα 50 βρωμη και 150 γαλα?μοιρασμενα δηλαδη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία